Polacy chętnie wydają pieniądze na gry

Internet bez wątpienia potrafi być źródłem informacji praktycznie na każdy temat. Ponadto może ona także służyć do dokonywania zakupów. Jak jednak pokazują wyniki sondaży do produktów, na które ludzie lubią wydawać pieniądze w sieci należą także gry online. Jak to się stało, że znalazły się one w tym zestawieniu?

Jak pokazują badania aż 25% z wszystkich ankietowanych wydaje pieniądze na dodatkowe opcje, broń czy poziomy jakie może zaoferować ich internetowa gra rpg. Podobna ilość graczy dodatkowo nabywa różnego rodzaju gadżety związane z ich ulubionym tytułem. Pośród nich można znaleźć tapety i dzwonki na telefon, filmy, programy telewizyjne czy książki. Jak się jednak okazuje ludzi tych nie stanowią tylko dzieci i młodzież, lecz nawet osoby powyżej 35 roku życia.

Z innej jednak strony to właśnie młodzi ludzie stanowią znaczną większość graczy lubującą się internetowej rozrywce, lecz ze względów oczywistych to ci starsi wydają pieniądze, które pochłania jakaś super gra. Ciekawie przedstawia się także podział na płeć. Płeć męska chętniej decyduje się na zakup dodatkowych opcji, natomiast internautki wolą ją spożytkować na wspomniane już gadżety chociażby do telefonu.

Jak widać gra przez przeglądarkę może przyciągać różnych odbiorców o zróżnicowanej płci jak i wieku. Z badań wynika także, że pomimo iż sama gra często jest zupełnie darmowa, to gracz tak bardzo wciąga się w rozrywkę, że nie może się oprzeć płatnym dodatkom, które czasami są dosyć drogie. Trzeba jednak się zgodzić, że owe bonusy potrafią wnieść do rozgrywki parę nowych, ciekawych opcji, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią zabawę.