Połączenie strategii turowej z MMORPG

Atlantica Online jest to ciekawa mieszanka strategii turowej z grą MMORPG. W grze wcielamy się w potomka pradawnej nacji Atlantydów, a naszym zadaniem jest ocalić ludzkość przed zgubnymi skutkami mistycznego Oriharukonu. Do pomocy mamy grupę najemników, którzy towarzyszą nam podczas wędrówki i walki. Najemnicy są bardzo zróżnicowani, tak więc bardzo ciężko spotkać w grze dwóch graczy o dokładnie takich samych drużynach.
Atlantica poza walką z potworami oraz wykonywaniem questów oferuję nam także szereg innych atrakcji. Podczas gry możemy wykonywać misje, walczyć o dominację nad miastami czy też uczestniczyć w międzyserwerowych zawodach PvP. Ciekawie jest rozwiązany także system craftu, który postępuję wraz z zakończonymi walkami.

Twórcy gry regularnie robią aktualizację, w związku z którymi wciąż dochodzą nowi najemnicy (tzw. mercenaries), nowe questy i nowe opcje dostępne podczas gry. Okresowo pojawiają się także tzw. eventy, czyli specjalne wydarzenia/konkursy odbywające się w świecie gry. Podczas każdego eventu można wygrać niesamowite nagrody typu unikalne wierzchowce czy też ubrania dla postaci.

Spośród wielu darmowych gier MMO Atlantica Online na pewno wybija się swoją nietuzinkowością. Unikalny system walki, nie spotykany dotychczas w grach MMORPG sprawia że gra ta jest perełką w swojej kategorii. Tym, co cechuję również tę grę są gracze skupieni wkoło niej. Nietypowym jest bardzo wysoka średnia wieku z jaką mamy tu do czynienia. No ale myślę że to akurat sami sprawdzicie…