Pomoc w odblkowaniu radia samochodowego

W czasach gdzie ludzie często wymieniają samochody czy też wyposażenie samochodu spotykamy się z problemem zablokowanego radia, a także braku klucza odblokowującego go. Warto więc wiedzieć, że zablokowane radio da się w pełni odblokować.

Wymiana wyposażania samochodu

Kupiłeś nowy samochód i chciałbyś wymienić w nim radio, bądź w obecnym aucie znudziło Ci się radio, które miało mało bajerów? W obu przypadkach zapewne chciałbyś się pozbyć starego radia za które zapewne weźmiesz parę groszy, które pozwolą Ci pokryć część wydanych pieniędzy na nowe radio. Znaczna większość sprzętu audio, które występują w samochodach po odłączeniu go od akumulatora i ponownym włączeniu wymaga wpisania KODU odblokowującego, który zazwyczaj znajduje się w książce serwisowej samochodu w przypadku sprzętu seryjnego, bądź w książce od radia. Wiele osób nie trzyma tego typu papierów, bądź w przypadku, gdy jesteśmy kolejnym lub X właścicielem z rzędu samochodu zazwyczaj kończy się nieprzekazaniem tych papierów.

Wymiana samochodu

Kupiłeś samochód, ale niestety zapewne jak w większości przypadków posiada ono niezbyt funkcjonalne radio (brak portu USB, nie czyta MP3, Brak Nawigacji) i wiele innych rzeczy, które wiele osób sobie ceni, tym bardziej gdy używa samochodu do pracy i spędza w nim dużo czasu. Aby zmniejszyć koszt zakupu nowego radia, które będzie spełniać nasze oczekiwania zazwyczaj chcemy sprzedać stare, które nie będzie nam już potrzebne, lecz w wielu przypadkach poprzedni właściciel nie przekazał nam klucza do radia, ani dokumentów, gdyż uznał to za zbędne.

Jak lub gdzie odblokować radio samochodowe?

Z pomocą przychodzi nam w pierwszej linii Internet, gdzie możemy wyszukać wiele for związanych z naprawą elektroniki, bądź fora związane z naprawą samochodów, bądź ich tuningiem. Przykładem takiego forum może być CarCode, gdzie elektronika samochodowa jest tematem przewodnim. Co to oznacza? Oznacza to, że pojawiają się tam głównie tematy dotyczące elektroniki i problemów z nią związanych. Na forum wypowiada się wielu specjalistów, którzy w większości przypadków potrafią udzielić rodzaju oprogramowania do odzyskania klucza, czasami nawet odzyskają klucz z bazy dealera samochodowego (dotyczy sprzętu montowanego seryjnie przez dealera). Czasami natomiast odzyskanie klucza nie jest takie proste i wymaga dostania się do środka radia i odczytania klucza z pamięci eprom, bądź wgranie wsadu (kopii) pamięci z takiego samego radia (gdzie klucz odblokowujący) jest znany.

Forum takie posiada także działy, gdzie istnieje lista sprawdzonych firm / osób, które oferują możliwość odblokowania radia w dobrej cenie. Warto więc nie wyrzucać zablokowanego radia, a postarać się o jego odblokowanie, bądź wystawienie na aukcje, gdzie posłuży komuś kto zna się na tego typu sprawach.