Pomysł na udany weekend

Zastanawiasz się jak udanie spędzić weekend? nie masz planów na najbliższe dni wolne? zastanów się nad pobytem w Krakowie. Miasto to znajduje się w województwie Małopolskim w pobliżu wielu turystycznych miejscowości ( Oświęcim, Wadowice, Wieliczka, Częstochowa ). Do miasta można dostać się różnymi środkami komunikacji ( samolot, autobus, pociąg ).

Co warto zobaczyć w Krakowie? Przede wszystkim Rynek i Wawel. Krakowski rynek jest chyba jednym z piękniejszych w naszym kraju. Jest bardzo duży i ma wiele pięknych zabytków. Magii temu miejscu dodają stare zabudowania, kolorowe kamienice i uliczki. Na Wawelu znajduje się piękny zamek królewski. W wolnej chwili można się również przejść do dzielnicy Kazimierz, która ma swój własny niepowtarzalny klimat. Szczególnie należy spróbować zapiekanek z okrąglaka. Jeśli do Krakowa chcesz wybrać się ze swoją sympatią, to udaj się z nią na bulwary wiślane wieczorem, aby móc pospacerować wzdłuż Wisły.

Gdzie spędzić nocleg? jeśli nie dysponujesz za dużym budżetem, to warto zainteresować się kwaterami oferującymi wynajęcie pokoju w pobliżu Krakowa, bo w samym mieście ceny będą zdecydowanie wyższe. Jeśli wolisz spać w lepszych warunkach i cenisz sobie wygodę i luksus, to polecam apartamenty w dzielnicy Stare Miasto lub nocleg w hotelu Hilton bądź Sheraton.

W Krakowie również organizuje się często masę różnego typu wydarzeń jak koncerty, spektakle itp. co sprawia, że wiele ludzi z różnych zakątków świata ochoczo przyjeżdżają do miasta. Ty również spędź weekend w Krakowie!