Poradnik fotografa ślubnego – cz.1

Wszystkie młode pary, które przygotowują się do ślubu oraz wesela pragną żeby te piękne chwile były uwiecznione na zawsze. Temu służą usługi fotografów ślubnych oraz wideofilmowania. Na rynku jest mnóstwo „fachowców”, którzy zrobią Wam piękne zdjęcia na ślubie. Tylko pytanie jak odróżnić ich od prawdziwych fotografów z talentem i powołaniem ? Jeśli jesteś jednym z takich ludzi zapraszam do mojego poradnika dla początkujących fotografów ślubnych.

Podstawowa sprawa to informacje. Zdobądź ich jak najwięcej, ponieważ dzięki temu będziesz mógł się zdecydowanie lepiej przygotować. Zdjęcia ślubne Łódź aby wyszły wspaniałe wymagają odpowiedniego przygotowania do zlecenia. Dowiedz się wszystkich najważniejszych rzeczy czyli które części masz fotografować: błogosławieństwo, czy poprawiny albo czy plener też. Upewnij się w jakich miejscach  fotografia ślubna Łódź będzie wykonywana, w szczególności jak wygląda wnętrze kościoła i sali weselnej.

Kolejna istotna rzecz to oświetlenie. Bez niego żadne zdjęcia ślubne Łódź nie będą takie jakby sobie wymarzyła para młoda. Tutaj również odgrywa ważną rolę informacja. Zapytaj parę młodą jakie jest oświetlenie w mieszkaniu gdzie będzie błogosławieństwo, jak to wygląda w kościele oraz na sali weselnej. To pozwoli Ci zabrać ze sobą niezbędny sprzęt. Fotografia ślubna Łódź nie lubi niespodzianek, dlatego w tym fachu tak ważna jest informacja oraz doświadczenie. Nie martw się że nie masz jeszcze tego drugiego, z czasem go nabierzesz.

Dzień przed zleceniem sprawdź wszystkie elementy swojego ekwipunku, czyli wszystko co niezbędne żeby fotografia ślubna Łódź udała się bez zarzutu : baterie, karty pamięci, lampy, obiektywy. Zrób kilka fotek żeby sprawdzić czy wszystko działa. Naszykuj tez garnitur, pamiętaj że oprócz wtopienia się w tłum elegancko ubranych gości to również reprezentujesz swoją firmę.

Dzień pracy zaczynasz zwykle od błogosławieństwa. Pisze zwykle bo czasami młode pary decydują się też na zdjęcia ślubne Łódź z przygotowań u fryzjera czy makijażystki. Jeśli zebrałeś dużo informacji to wiesz również jak wygląda pomieszczenie gdzie będzie błogosławieństwo i jakie jest tam oświetlenie. Często są to nieduże pokoje w blokach z meblościanką w tle. Jeśli obawiasz się że fotografia ślubna Łódź może Ci się przez to nie udać to warto porozmawiać wcześniej z rodzicami pary młodej i uzgodnić odpowiednie ustawienie ludzi (również gości, rodziny, krewnych), aby światło było zadowalające.