Poradnik fotografa ślubnego – cz.2

Zapraszam na drugą część poradnika dla początkujących fotografów ślubnych. W poprzedniej części przygotowywaliśmy się do zlecenia i rozpoczęliśmy dzień fotografowania ślubu od wizyty na błogosławieństwie. Teraz przenieśmy się do kościoła i wykonajmy zdjęcia na samej uroczystości ślubnej. Z błogosławieństwa przenosimy się wraz z parą młodą do kościoła. Ta droga z domu do budowli sakralnej również powinna być sfotografowana.

Będą już w kościele warto wcześniej porozmawiać z księdzem odprawiającym mszę. Zwykle nie robią oni problemów, ale żeby mieć spokój i skupić się tylko na pracy można uzgodnić szczegóły współpracy tak żeby nikt nikomu w drogę nie wchodził. Poza tym żeby fotografia ślubna Łódź przebiegała bez zakłóceń możesz się zaopatrzyć w dyplom fotografa ślubnego wydawany przez kościół. Z takim dokumentem na pewno już nikt Ci nie będzie zarzucał braku wiedzy o mszy i robieniu na niej zdjęć ślubnych. Bo generalnie chodzi właśnie o to by zdjęcia ślubne Łódź były robione w odpowiednich momentach , a w określonych przez kościół należy zaniechać fotografowania.

Generalnie zasada pracy w kościele przy takim zleceniu polega na tym żeby być niewidzialnym, nie rzucać się w oczy, a przy tym tak ustawić sprzęt fotograficzny by zrobić wspaniałe zdjęcia.

W kościele skup się na momentach dynamicznych mszy, bo są one dość trudne do schwytania. Chodzi o to że przy słabym świetle w mrocznym kościele takie zdjęcia ślubne Łódź mogą wyjść nieostre lub poruszone. Dlatego jeśli wiedziałeś o tym wcześniej trzeba się przygotować. Momenty dynamiczne to głównie przysięga pary młodej oraz nałożenie obrączek. Fotografia ślubna Łódź powinna obejmować oba te elementy, a przy tym nie można zepsuć tych fotek, bo czasu na poprawki nie będzie. W tych momentach zwracaj tez uwagę na rodziców pary młodej, bo na ich twarzach mogą pojawić się łzy wzruszenia i gesty pełne uczuć. To też warto uwiecznić na zdjęciach.

Kolejnym ważnym momentem jest sam koniec ślubu i wyjście z kościoła pary młodej. Jest to o tyle skomplikowane że fotografia ślubna Łódź nie lubi gwałtownych różnic oświetlenia, a właśnie z taka będziemy mieć tu do czynienia. Dlatego dobrze jest poprosić parę młodą by szła powoli, a Ty będziesz mógł się ustawić by zrobić im zdjęcia jak idą przez kościół. Dalej znajdziesz czas żeby się wycofać przed kościół i przygotować na moment wyjścia z budynku, kiedy posypie się ryż nad ich głowami.