Poradnik fotografa ślubnego – cz.3

Część trzecia poradnika (i ostatnia) w całości poświęcona będzie sali weselnej oraz plenerowi. W poprzedniej części pisałem o tym jak robić zdjęcia w kościele i przy wyjściu pary młodej oraz o tym kiedy i co można fotografować na mszy a co nie. Zatem nie czekając ani chwili przenieśmy się na salę weselną by zrobić zdjęcia bawiącym się gościom w czasie tańców i śpiewów.

Tak jak w poprzednich częściach oprócz doświadczenia niezbędne będą informacje jakie udało Ci się zebrać wcześniej od pary młodej. Tutaj również jedną z czołowych ról będzie pełniło oświetlenie. Jeśli dowiedziałeś się wcześniej to dobrze bo mogłeś się przygotować. Czasami fotograf ślubny zostaje zaskoczony tym jak wygląda pomieszczenie a wtedy fotografia ślubna Łódź może okazać się rozczarowująca na końcu. Bo przecież może się złożyć tak że para młoda zrobi sobie wesele w staropolskiej karczmie gdzie okna były malutkie, albo w jakiejś piwnicy i wtedy musisz korzystać z resztek światła jakie zastaniesz na takiej sali weselnej. W takim przypadku fotografia ślubna Łódź na pewno będzie wymagająca od fotografa. Ale od czego są umiejętności i talent, których nam nie brakuje ?

Wykonując zdjęcia na sali weselnej może się okazać, że część oświetlenia może Ci przeszkadzać np.:

  • stroboskop
  • kolorowe światełka kapeli
  • dym generowany na scenie

Wszystkimi tymi rzeczami zarządza kapela i dobrze jest wejść z nią w układ, tak żeby od czasu do czasu odpuścili sobie te wynalazki. Wtedy Ty będziesz miał chwilę czasu na to by pokręcić się między gośćmi i zrobić im świetne zdjęcia. Taka fotografia ślubna Łódź będzie zdecydowanie przyjemniejsza, a jej efekty o niebo lepsze. Poza oświetleniem możesz dogadać się z orkiestrą, żeby informowali Cie o planowanych zabawach, torcie, oczepinach itp. Dzięki temu będziesz mógł zając dogodne pozycje i zrobić mnóstwo doskonałych zdjęć ślubnych, a Twoi klienci na pewno Cie polecą innym znajomym.