Potrawy Grecji

Grecja jest jednym spośród najpopularniejszych krajów południowo-wschodniej części Europy. Jej wspaniałość można dojrzeć nie tylko w pięknych i zapierających dech widokach ale też można ująć się jej bogatą kulturą a także historią. Głównymi czynnikami, które odcisnęły swe znamię na rozwoju starożytnej Grecji było morze a także góry.Grecja jest krajem, do którego dużo swych ofert First Minute kierują biura podróży. W swym repertuarze kraina ta posiada niezliczoną ilość zabytków. Najbardziej znanym wśród ludzi jest Akropol. To wzgórze znajdujące się dokładnie w głównym punkcie Aten. Od czasu II połowy II tysiąclecia p.n.e. Akropol był ogrodem warownym, w którym swą siedzibę mieli władcy. W okresie późniejszym stał się ośrodkiem kultu religijnego.

First Minute Grecja jest okazją przeznaczoną dla każdego, kto tylko pragnie zasmakować wszelkich wspaniałości pochodzących z Grecji. M.in. warto przekonać się na własnej skórze jak smakuja potrawy gotowane w tym kraju. Powinno się napomknąć o tym, że pełne śniadanie niestety nie jest za bardzo popularne w Grecji. Z kolei tzw. lunch zjadany jest nie prędzej niż późnym popołudniem. W takim razie co jedzą Grecy i kiedy?

Przed wyjściem z domu sięgają po filiżankę kawy, która jest spożywana razem z sucharami, biszkoptami lub plackami z dżemem. Godzina jedenasta to czas kiedy Grecy jedzą ciasto zwane tyropitta – jest to ciasto, które w swym wnętrzu zawiera płynny ser feta. Obiad, jednakowo jak w Polsce, przypada między godziną 13:30 a godziną 17:30. Najważniejszym posiłkiem według Greków jest kolacja, którą spożywa się w większości wypadków w restauracjach bardzo późnym wieczorem – około godziny 22 albo 23.