Powiększ sobie… swoją przestrzeń

Nie każdy z nas, może poszczycić się posiadaniem dużego i przestronnego mieszkania. Małe pomieszczenia sprawiają nam zazwyczaj wiele kłopotu, jeśli chodzi o ich urządzenie i umeblowanie. Dlatego też, nie warto eksperymentować, tylko poprosić o pomoc fachowca. Może być nim architekt wnętrz. Kim jest ten ekspert oraz w jaki sposób może pomóc nam w urządzeniu niewielkiego mieszkania? O tym, przeczytacie w poniższym artykule.

Architekt wnętrz to osoba, dzięki której mogą powstać bardzo funkcjonalne i wygodne pomieszczenia mieszkalne. Dla dobrego fachowca, ogromnym wyzwaniem są przede wszystkim małe i trudno ustawne pomieszczenia. Projektant wnętrz potrafi jednak poradzić sobie również z takim zadaniem. Doskonale wie o tym, że aby urządzić niewielką powierzchnią mieszkalną, trzeba przede wszystkim dowiedzieć się, jakie czynności będą w niej wykonywane oraz ile osób będzie na niej funkcjonowało. Poza tym dobrze przygotowany specjalista, stara się zanim zajmie się urządzaniem danego pomieszczenia, dowiedzieć jakie są zainteresowania jego wszystkich mieszkańców. Dlaczego? Ponieważ odpowiedzialny i dobrze przeszkolony projektant wie, że nasze mieszkania to nie tylko miejsca, w których nocujemy, odpoczywamy czy pracujemy. Jest to również wizytówka nas samych. Dlatego też, wnętrza mieszkalne powinny, chociaż w niewielkiej mierze odzwierciedlać nasz charakter oraz to, czym się interesujemy.

Po zebraniu wszystkich ważnych dla architekta informacji, następuje już tylko przygotowanie a następnie wykonanie określonego projektu. Dominują w nim, wszelkiego rodzaju rozwiązania wielofunkcyjne. Dotyczą one nie tylko mebli, ale również samych konkretnych pomieszczeń. Przykładem może być tu kuchnia, która jednocześnie pełni rolę jadalni czy też miejsca, do podejmowania gości.

Poza ustawieniem mebli czy też zastosowaniu takich rozwiązań jak na przykład meblościanki, ważne jest właściwe dopasowanie kolorów ścian czy sufitu. Jakie barwy powiększają optycznie pomieszczenie lub które z nich, nadadzą wnętrzu ciepła to także zadanie, którym zajmuje się profesjonalne projektowanie wnętrz. Niekiedy architekt czy projektant, stwierdza, że w danym pomieszczeniu przydałaby się na przykład wymiana podłogi czy też parapetów. Takie decyzje i rozwiązania również mieszczą się w dziedzinie, jaką jest architektura wnętrz Warszawa.

Jak zatem widać, nawet małe pomieszczenia mogą dać wiele możliwości. Jednakże, jeśli nie wiemy sami jak urządzić swoje mieszkanie, by było ono wygodne a jednocześnie funkcjonalne, powinniśmy bez wahania wezwać specjalistów, a tych z pewnością nie brakuje w naszym miejscu zamieszkania. Nawet większa inwestycja może okazać się naprawdę trafioną decyzją.