Pożyczki pozabankowe bez Bik – specyfika

Specyfikacja tych coraz bardziej popularnych form pożyczania gotówki wielu z nas jest doskonale znana. Są to w 2 słowach pożyczki gotówkowe udzielane przez parabanki czyli instytucje i firmy pożyczkowe nie będące w statusie swojej działalności bankami i których nie obejmują przepisy prawa bankowego. Nie znaczy to tez że nie istnieją regulacje prawne dotyczące działalności takich firm. Jednak pożyczkodawcy działający w sektorze pozabankowym maja o wiele szersze pole manewru. 


Rosnąca popularność pożyczek w parabankach.

Choć nie raz usłyszymy wypowiedzi iż pożyczki pozabankowe to w porównaniu do kredytów gotówkowych zdzierstwo ilość udzielanych pożyczek tylko rośnie. Powodem jest przede wszystkim dostęp do kredytów bankowych które są obwarowane przepisami i szczegółową weryfikacja pod kontem wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy jak i pod względem weryfikacji dochodów przez niego osiąganych ale tez rodzaju i formy.Dodatkowym utrudnieniem w zdobyciu przez klientów kredytu w banku jest czas zatrudnienia czy stosunek wysokości wynagrodzenia do kosztów stałych jakie ponośmy ( opłaty , koszty utrzymania) które często rosną .Te wszystkie aspekty ale też inne powodują że klienci starają się o pożyczki w prababkach.

Kto bierze pożyczki pozabankowe bez BIK??

Nie ma typowego schematu typowego pożyczkobiorcy. Na pożyczki pozabankowe decydują się i ludzie starsi jak emeryci i renciści po młodych ludzi ale postarajmy się przedstawić kto szuka rozwiązań w pożyczkach pozabankowych.

 • Osoby które nie posiadają historii kredytowej lub ta historia jest zła- to dwie grypy ludzi , pierwsza grupa nie posiada poświadczenia swojej wiarygodności przez swoja historie nigdy nie miała żadnych zakupów na raty ani nie otrzymywały wynagrodzenia na konto banki bardzo sceptycznie podchodzą do takich osób .Drugi segment osób które posiadają negatywną historie to osoby które posiadają niespłacone kredyty minusowe salda na kontach osobistych powyżej 90 dni czy inne zobowiązania które podważają ich wiarygodność.
 • Bezrobotni osoby nie mogące wykazać oficjalnie dochodów- tu decyzja o wyborze pożyczki pozabankowej wydaje się oczywista .
 • Emeryci renciście osoby z niskim wynagrodzeniem- chociaż banki wychodzą na przeciw takim osoba nadal jest to jedna z największych grup osób które decydują się na pożyczki pozabankowe.Jak wyżej opisany aspekt stosunku dochodu do kosztów co miesięcznych to główny powód gdy pożyczki w bratankach są tu liderami.
 • Potrzeba szybkiej gotówki!!- To dość świeży aspekt który ma znaczenie w winku wprowadzenia szerokiego dostępu do pożyczek i chwilówek online.Banki w tej dziedzinie też podjęły kroki jak szybkie pożyczki przez internet jednak to parabanki dzierżą tu władze.Dzięki  szybkiej i nie wymagającej formalności weryfikacji oraz wręcz błyskawicznemu dostępowi do gotówki w 15 minut na konto.To ważny aspekt dla wszystkich którzy potrzebują nagle szybkiego zastrzyku gotówki w winku zdarzeń losowych lub nagłych wydatków nawet w święta i weekendy.
 • Oprocentowanie – Mimo ze chwilówki i pożyczki w prababkach nadal są dorsze od produktów w bankach jednak przez szereg konkurencji która ciągle rośnie staja się bardziej przyjazne dla klienta.Wręcz można stwierdzić iż pojawiają się pożyczkodawcy którzy oferują pożyczki w oprocentowaniu (9%- 12%) co w stosunku do banków jest porównywalne a łatwość i szybkość uzyskania takiej pożyczki jest o wiele łatwiejsze.
 • Darmowe pierwsze pożyczki – to oferty chwilówek online w których pierwsza pożyczkę oddajemy bez procentów ani kosztów.
 • Osoby posiadające już zobowiązania kredytowe – przede wszystkim osoby które spłacając aja swoje zobowiązania kredytowe ale z racji wysokości już spłacanych rat nie maja już możliwości podjęcia kredytu nawet na małe kwoty w bankach.Wydaje się że dla osób posiadających 2 lub więcej kredytów najlepszym sposobem jest konsolidacja jednak wiele banków żąda zabezpieczenia nap hipotecznego.
 • Praca na umowy śmieciowe/ krótkoterminowe
 • Sytuacje mieszane i inne – czyli nie szufladkujmy powodów możemy mieć kilka wyżej wymienionych powodów by wsiąść pożyczkę w parabankach albo posiadać zupełnie nie wymienione powyżej przyczyny naszych decyzji.

Pamiętajmy jednak czy decydujemy się na pożyczki pozabankowe bez weryfikacji w bazach czy na kredyty gotówkowe w bankach jest to zobowiązanie które nie spłacane grozi konsekwencjami.

Jak wybrać pożyczkę pozabankową bez Bik

Gdy decydujemy się na pożyczkę pozabankową kierujmy się zasadą celu.Opracujmy plan działania nap taki:

 • kwota pożyczki –Ustalmy ile potrzebujemy jaką kwotę minimalna a jaką oczekiwaną.Nie warto ulegać porywach chwili biorąc maksymalna kwotę oferowana przez pożyczkodawce pamiętajmy że zobowiązujemy się ją oddać.
 • Forma pożyczki – tu określamy w jakiej formie chcemy uzyskać pożyczkę czy przez internet czy wygodniej jest dla nas z obsługa domowa.
 • Wybór pożyczkodawcy – tu nie będę wskazywał ani podpowiadał ale warto przeanalizować każdy pożyczkodawca ma obowiązek określenia kosztów oraz zasad pożyczek czy wysokości RSSO .Tak wiec ta kwestia powinna być indywidualnie określana.Nie ulegajmy tez namowa na wnoszenie opłat nap za załatwienie pożyczki po pierwsze żaden szanujący się pożyczkodawca nie żąda tego a po drugie jest to najczęściej porostu proceder wyłudzenia gotówki.
 • Rata a kwota – ustalmy przede wszystkim jaka ratę możemy płacić która nie obciąży nas finansowo.Ale z drugiej strony pamiętajmy że czym dłuższy okres kredytowania tym więcej pożyczka nas kosztuje. przykład: Jeżeli rata nasza przykładowo pasowała by nam w wysokości 200zł na okres 12 miesięcy a przy okresie 10 miesięcy wyniosła by 235zł lepiej wybrać 2 rozwiązanie biorąc pod uwagę że wtedy 2 miesiące mamy wolne od rat i 400zł dla siebie.
 • jasne zasady – ustalmy z pożyczkodawcą na jaki okres wysokość rat itd.Jeżeli mamy wątpliwości pytajmy każdy pożyczkodawca ma obowiązek udzielić nam szczegółowych informacji.Jeżeli mamy wątpliwości nie podpisujmy.

Obecny czas to okres kiedy najwięcej zaciągamy zobowiązania pożyczkowe tak więc działajmy z rozwaga i pamiętajmy że zawsze  istnieje alternatywne wyjście.I życzę wszystkim by podjęte decyzje były trafne i przyniosły zawsze oczekiwany skutek.