Preparaty do oczyszczalni ścieków

Zmorą wielu ludzi jest brak kanalizacji w miejscu, gdzie przyszło im mieszkać. Zarówno szamba, jak i przydomowe oczyszczalnie ścieków stanowią dość duży problem w codziennym myciu się, zmywaniu i praniu. Szambo szybko się zapełnia, co generuje niemałe koszty jego wywozu przez uprawnione do tego firmy. Tradycyjne, betonowe zbiorniki nie należą do całkowicie szczelnych rozwiązań, co jest kłopotliwe, zwłaszcza w czasie intensywnych opadów, czy wiosennych roztopów. Błyskawicznie zapełniają się wówczas wodą, której można się pozbyć tylko w jeden, kosztowny sposób.

Przydomowe oczyszczalnie są bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Nie potrzebują częstego odbierania ścieków. Odpowiednie preparaty do oczyszczalni pozwalają na częściowe odzyskanie wody, którą można podlać drzewa, krzewy czy trawniki. Większość dostępnych na rynku preparatów do szamb nadaje się również do użytku w oczyszczalniach. Neutralizują przykre zapachy, zapobiegają zamuleniu instalacji i przyspieszają rozkład nieczystości. Dużą ich zaletą jest brak substancji żrących, co sprawia, że są całkowicie bezpieczne zarówno dla całej instalacji, jak i naszych rąk.

Niestety, aby wykonać przydomową oczyszczalnię ścieków, trzeba uzyskać pozwolenie na jej budowę. W niektórych gminach może to być trudne lub wręcz niemożliwe. Osoby, którym jednak udało się wykonać oczyszczalnię zgodnie z prawem oraz projektem, uważają takie rozwiązanie za wyjątkowo ekonomiczne. Wywóz nieczystości odbywa się mniej więcej raz na dwa lata, a jedyny koszt, jaki trzeba w międzyczasie ponieść, to specjalne preparaty do oczyszczalni, które utrzymują ją w dobrym stanie i neutralizują przykre zapachy.