Problemy ze spaniem? Koniec z tym!

Prowadzisz stresujący tryb życia? Przechodzisz trudny okres? Masz nawał pracy, jesteś w trakcie zaliczania egzaminów? Takie sytuacje i tryb życia mogą doprowadzić do bezsenności. Twój stres przełożyć się może na trudności w zasypianiu, budzenie się po kilku godzinach snu, czy obniżenie jakości snu. Dlatego postaraj się zrelaksować przed spaniem. Oto kilka sposobów na bezsenność, które mogą Ci w tym pomóc.

Przygotuj siebie do snu.
Postaraj się wyciszyć przed spaniem. Najlepiej wyłącz telewizje, a zamiast niego włącz spokojną muzykę. Woda ma działanie odprężające, więc weź prysznic lub kąpiel w wannie. Skorzystaj z aromaterapii i do kąpieli dolej lawendowego płynu do kąpieli, a korzystając w prysznica użyj lawendowego żelu pod prysznic. Wypij spokojnie herbatę rumiankową lub z melisy, która pomoże Ci się wyciszyć. Kiedy położysz się do łóżka postaraj się odepchnąć od siebie wszystkie myśli i staraj się nie rozpamiętywać dnia, ani myśleć o dniu kolejnym. Skup się tylko na zaśnięciu.

Przygotuj pokój do snu.
Zadbaj o porządek w sypialni i koniecznie zaiwestuj w wygodne łóżko oraz poduszki. Przed spaniem bardzo dobrze przewietrz pokój. Nie ustawiaj ogrzewania na wysokie temperatury. Często zmieniaj i pierz pościel, najlepiej korzystaj z płynów do płukania, których zapachy pomagają Ci się zrelaksować.

Pamiętaj, że sen jest bardzo ważny dla Twojego zdrowia i należy zadbać o jego odpowiednią ilość. Powodów zaburzeń snu jest wiele, jednak na część z nich mamy my sami wpływ, jak np. ilość ruchu, dieta, czy przygotowanie do snu. Jeśli problemy z zaśnięciem spowodowane są stresem to postaraj się zmienić Twój tryb zycia, a jeśli masz częste problemy z bezsennością skonsultuj się z lekarzem.