Proces wyrabiania wizy

Przed wyjazdem do Chin trzeba zaopatrzyć się w wizę, jest ona bowiem podstawowym dokumentem dającym uprawnienia do przebywania w tym kraju. Żeby szybko zdobyć taki dokument, nie trzeba samemu załatwiać formalności – można zdecydować się na obsługę agencji wizowych – to bardzo dobre i szybkie rozwiązanie, jako że można uzyskać dokument wygodnie, bez tracenia czasu i bez wystawania w kolejkach.

Zwykle wiza do Chin wyrabiana jest w ciągu kilku dni roboczych (około tygodnia), jednak dla niektórych cała procedura może okazać się dość problematyczna. Standardowa procedura, dzięki której można uzyskać wizę do Chin obejmuje udanie się do Wydziału Konsularnego mieszczącego się w Warszawie, aby w tym miejscu dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty. Nie ulega wątpliwości, że nie każdy może to zrobić kiedy tylko zechce, więc zdecydowanie się na obsługę pośrednictwa wizowego jest w tym przypadku znacznym ułatwieniem.

Wśród wymaganych dokumentów, które są potrzebne, aby dostać wizę, jest paszport, może być to także międzynarodowy dowód podróży – powinien być on ważny co najmniej przez pół roku. Niezbędna jest też jedna fotografia (jak do paszportu), wniosek wizowy, w którym trzeba wpisać wszystkie pełne informacje, bilet lotniczy w obie strony albo wydruk rezerwacji biletu, a także dowód przedsprzedaży noclegów.

Wizy wydawane są w kilku wariantach – jako turystyczne, studenckie, pracownicze, tranzytowe, zbiorowe – są one różne pod kątem niezbędnych dokumentów oraz czasu wyrobienia takich dokumentów. Żeby przeprowadzić wszystkie formalności bezzwłocznie i prawidłowo, dobrze jest zdecydować się na wsparcie zawodowców w tej dyscyplinie – wówczas można bez problemu otrzymać pożądany dokument oraz zapytać o wszelkie podstawowe kwestie, tak aby bez ryzyka wyjechać np. do Chin.