Prosto

Rodzaj branż, którą bardzo chciałbym przedstawić jest dosyć nietypowa i obejmuje tylko małą grupę użytkowników. Kiedyś było ich dosłownie kilka. Można było je skalkulować dosłownie na palcach jednej ręki. Gdy coś cię naprawdę interesowało, trzeba było się ostro nakombinować, aby kupić to co naprawdę interesowało. W czasie, kiedy internet zaczął się zmieniać i zataczać szersze kręgi użytkowników, zaczęło się ich otwierać coraz to więcej. Mówię tutaj o skateshopach.

Sklepy tego rodzaju odznaczają się szczególnym rodzajem atmosfery, wystrojem czy też stylem bycia. Kto odwiedził ten na pewno wie jak jest. Dosyć spokojny klimat, żadnych spięć. Sprzedawcy w w tego rodzaju sklepie do wszystkiego podchodzą z dystansem i na ogromnym wyluzowaniu. Znają się zawsze na rzeczy. Potrafią dopasować odpowiedni sprzęt i nie tylko. Są to głównie ludzie młodzi, którzy wiedzą co i jak w tej branży.

Firmy, które możemy wyszukać w skateshopach, to specjalistyczne brandy, które sprzedawane są zawsze i wyłącznie w tym rodzaju sklepach. Nie znajdziemy ich w żadnej galerii handlowej a już na pewno podrzędnym butiku. Dystrybutorzy martwią się o swoje produkty, zabezpieczając właśnie takie rzeczy jak sprzedaż w dużych marketach, czy miejscach nie związanych z kulturą skate czy hip-hopu. Jedną z takich firm są plny, firma dobrze znana fanom Tedego.

Rodzajem dobrze lubianej marki od pewnego czasu jest firma Prosto. Zapoczątkowana w 1999 roku przez szanowanego polskiego rapera, w niesamowicie szybkim czasie weszła na samą górę sprzedaży polskich produktów. Bardzo szybko się rozwinęła, pakując się w coraz to inne grupy ludzi. Jako nieliczni wpasowali się w boks czy piłkę nożną. To dokładnie czyni ich tak odmiennymi od pozostałych. Obecnie cieszą się bardzo rewelacyjną sławą. A wszystko zawdzięczają swoim pomysłom i kreatywności.