Radio cyfrowe mi się nie podoba

Radio to dość dziwne medium, nie do końca za nim przepadam. Najbardziej nie lubię audycji radiowych, są one bez sensu, ludzie się w nich żalą gorzej niż w Internecie, dla mnie jest to po prostu śmieszne.  Jedyne co jest dobre w radiu to muzyka ale tez nie do końca, ponieważ stacje radiowe narzucają mi co mam słuchać, ogólnie nie lubię jak mi ktoś coś narzuca, tak samo jest z telewizją, telewizja jest dla mnie bardzo słaba, nie lubię jej gorzej niż radia. W takich wypadkach serwisy internetowe typu YouTube zyskują w moich oczach, i to bardzo.

Kolejną bzdurną rzeczą jest cyfryzacja, aby odbierać radio będę musiał zakupić specjalny odbiornik, wydać na niego dużo pieniędzy. Całe te cyfrowe radio to dla mnie nieporozumienie, ma same wady. Polaków nie stać na cyfrowe radio. Tak samo jak z telewizją, nie dają nam wyboru, musimy się „cyfryzować” i już, jest to co najmniej śmieszne. Być może za wcześnie oceniam ale cyfryzacja radia, wydaję mi się niewypałem na miarę ostatnich występów polskich piosenkarzy w Eurowizji.

Inna rzecz, to przerywanie. Niektóre stacje radiowe mają tak rozmieszczone odbiorniki, że kiedy jadę samochodem to nagle sygnał się urywa i koniec, trzeba przejechać albo 50 km, albo przełączyć na inną stację. Jest to bardzo uciążliwe, jeżeli jadę samochodem, wolałbym mieć ręce wolne, nigdy nie wiadomo co się wydarzy na drodze.

Radio, przynajmniej dla mnie, nie ma przyszłości, powoli z niego rezygnuję, myślę, iż za kilka lat całkowicie odrzucę je na rzecz choćby wygodniejszego i ciekawszego Interentu.