Rozgrzewający krem z olejem z konopi

Końska maść to ziołowy preparatu stosowany od bardzo dawna przy różnego rodzaju bólach. Niedawno, na Polskim rynku pojawiła się alternatywa – rozgrzewający krem z olejem z konopi indyjskiej Cannabis, który znakomicie sprawdza się jako środek przeciwbólowy. Wystarczy posmarować bolące miejsce niewielką ilością kremu, a po niedługim czasie ból ustępuje. Pomaga w przypadku bólów mięśni, kości czy stawów (w tym reumatycznych). Można stosować także po kontuzjach, przy przeciążeniach praz po unieruchomieniach.

Substancje czynne zawarte w rozgrzewającym kremie z olejem z konopi indyjskiej przynoszą uczucie ciepła i relaksacji. Działa uśmierzająco na ból i powoduje zmniejszenie napięcia mięśniowego. Po zastosowaniu przyjemny efekt ocieplenia utrzymuje się długo po aplikacji, przynosząc ulgę w miejscu stosowania. Krem nie podrażnia, nie powoduje nieprzyjemnego zaczerwienienia skóry. Bardzo dobrze się wchłania, nie brudzi ubrań i nie pozostawia uczucia lepkości.

Nie wątpliwym atutem kremu jest olej z konopi indyjskiej, który jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy: A, B1, B2, B6, C, E oraz fitynę. Olej ten jest także ważnym źródłem składników mineralnych – wapnia, sodu, fosforu, magnezu, potasu. Zawiera również żelazo, mangan, cynk, krzem i platynę. Dzięki temu może być stosowany na skórę dotkniętą przez łuszczycę. Ponadto, chroni skórę przed wysuszeniem i opóźnia procesy starzenia się skóry.