Rozwój rynku sprzętu RTV

Biorąc pod uwagę rozwój na rynku audiowizualnym, który miał miejsce w ostatnich dekadach, trudno się dziwić, że sprzęt RTV podlega tak szybko tak radykalnym zmianom. Sprzęt TRV zmienia się nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim przekształceniom podlega technologia w nim zastosowana. W tym pościgu za nowoczesnością każdy z nas na pewno uczestniczył, uczestniczy, bądź dopiero będzie uczestniczył.

W związku z tak silną tendencją na rynku, wiele firm jest zmuszonych do poszerzania swojej oferty o produkty najnowszej generacji, aby móc sprostać zapotrzebowaniom klientów. Jedną z takich firm jest Avermedia, która oferuje również rejestratory averdigi. Na rynku kamer w podobnej sytuacji jest camstar. Każdy z nas podejmuje decyzję o zakupie nowego telewizora, pod wpływem podobnych czynników. Po pierwsze, w momencie, w którym zepsuł się stary odbiornik telewizyjny, antena, lub cokolwiek co uniemożliwia oglądanie TV. Wówczas nie mamy wyjścia i szukamy najbliższego sklepu z tego typu sprzętem. Ewentualnie i coraz częściej szukamy nowego odbiornika na aukcjach internetowych.

Po drugie, kiedy w domu rozgrywa się wojna o pilota i w celu podpisania rozejmu decydujemy się na zakupienie kolejnego telewizora. Bywa również tak, że kolejny odbiornik ma po prostu stanowić część wyposażenia pokoju gościnnego tak, aby nasi mogli oglądać w spokoju TV.