Rzeszowski portal informacyjny

Miasto Rzeszów posiada Rezerwat Przyrody zlokalizowany nad Zalewem Rzeszowskim, oraz piękne parki i tereny leśne, gdzie można się przespacerować. Jeżeli chodzi o przemysł, to z powodzeniem rozwija się produkcja sprzętu agd, odzieżowy, meblarski i telekomunikacyjny. Obecnie prezydentem jest Tadeusz Ferenc.

Sporo imprez organizowanych przez władze Rzeszowa odbywa się na Rzeszowskim Rynku, gdzie znajduje się dziwna – przy tek studni Danzel nagrywał teledysk w Rzeszowie, miejsce spotkań młodzieży oraz wejście do podziemi. Rzeszów posiada też zabytki i miejsca historyczne. Z zabytków wymienić należy Ratusz, zamek Rzeszowski, pałac Lubomirskich. Miasto Rzeszów jest miastem atrakcyjnym i z ogromną historią, w którą można się na długo zagłębić.

Stolica Podkarpacia Rzeszów jest miastem, stale rozwijającym się. Jest miastem na prawach powiatu oraz to stolica Podkarpacia. Miasto położone jest w południowo- wschodniej części Polski. Rzeszów posiada międzynarodowy port lotniczy w Jasionce. Rzeszów jest również miastem studenckim. W Rzeszowie znajdują się uczelnie wyższe i prywatne. Do państwowych należy Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska, prywatne, których jest klika to min., wsiiz oraz Zamiejscowy Wydział Prawa i Administracji Przemyśl- Rzeszów.

wielkie znaczenie ma handel, który odgrywa znaczną procent gospodarki. W mieściestolicy Podkarpacia jest dużo hipermarketów, wielkopowierzchniowych domów handlowych oraz mniejszych marketów np. Castorama.
Rzeszów to również stolica licznych imprez i festiwali. Do tych najbardziej znanych zalicza się Carpatia Festival.