Samochód z Dalekiego Wschodu

Japońskie samochody z roku na rok zdobywają coraz więcej zwolenników. I nie ma się co dziwić – rozwój myśli technologicznej w ostatnich latach bardzo przyspieszył, co przełożyło się bezpośrednio na jakość wytwarzanych produktów, zarówno w segmencie AGD i RTV jak i samochodów. Jeżeli dodać do tego cieszący oko stylowy wygląd mamy do dyspozycji w pełni luksusowy produkt.

Nowa Mazda

Dużym nietaktem byłoby przedstawiać komuś markę Mazda. Firma znana jest na rynku polskim od lat i od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W ostatnich latach odnotowuje się stały wzrost sprzedaży samochodów spod znaku Mazdy. Zapewne wpływ na to ma fakt, iż nowa mazda ma jeszcze lepszy i odporniejszy na zużycie silnik, a wygląd zewnętrzny samochodu idealnie wpasowuje się w nowe trendy, ciesząc oko miękką linią przy jednoczesnym zachowaniu drapieżnego charakteru. Z fabryki mazdy wyjeżdżają samochody gotowe zaspokoić potrzeby najbardziej nawet wymagających kierowców. Niezależnie od tego czy za kółkiem usiądzie pani domu używająca samochodu głównie do przywożenia dzieci z przedszkola i zakupów z supermarketu czy młody kierowca uwielbiający sportowe samochody i szybką jazdę. Nie zabraknie też auta dla miłośników bezdroży.

Przegląd modeli Mazdy

Do jazdy po mieście najlepsza będzie Mazda 2. Ten niezbyt duży samochód z łatwością przeciśnie się przez wielkomiejskie korki, nie sprawi trudności znalezienie dla niego  miejsca do zaparkowania, a ilość spalanej benzyny nie zmusi do nerwowego łapania się za kieszeń. Młodsza siostra Mazdy 2 – Mazda 3 ma praktycznie te same zalety. Nowością jest sportowy wygląd i większa pojemność bagażnika. Mazda 3 to samochód zasługujący na miano rodzinnego. Miłośnicy szybkiej jazdy powinni zwrócić uwagę na Mazdę 6 z nowoczesnym silnikiem o wysokiej mocy. Ten szybki i przyciągający wzrok sportową linią samochód zdobywa coraz większe grono wielbicieli. Z kolei modele z serii CX przeznaczone są dla fanów jazdy po terenach nie zasługujących na miano dróg. Podwyższone podwozie, napęd na cztery koła, mocny silnik wzbudzają podziw i szacunek.

Popularne do tej pory marki samochodów powinny drżeć przed nienową, ale ostatnio agresywnie zdobywającą rynek Mazdą. Już w niedługim czasie może się okazać, że Mazda jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o ilość sprzedawanych w Polsce samochodów. Monopol modeli importowanych z zachodu Europy chyli się ku upadkowi.