Samochody do wypożyczenia

Jeśli posiadamy firmę transportową to czasem zdarza, że nasza flota jest zbyt mała lub szwankuje. Nie jest to oczywiście wielkim problemem, ponieważ zawsze można wypożyczyć dodatkowy samochód.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli potrzebujemy wypożyczyć auto dostawcze to musimy rozejrzeć się za firmą, która oferuje takie usługi. Nie jest ich bowiem wiele na rynku, ale z pewnością taką wypożyczalnię znajdziemy w każdym większym mieście. Istotne jest to, żeby wypożyczalnia samochodów dostawczych działała legalnie i wystawiała faktury, które można będzie wpisywać w koszty. Jeśli takie wypadki zdarzają nam się stosunkowo często to warto z taką wypożyczalnią podpisać umowę.

Nowe auta – wysokie ceny

Każda wypożyczalnia samochodów dostawczych posiada zazwyczaj nowe jak i mocno zużyte auta. Oczywiście im nowsze samochody tym więcej kosztuje wypożyczenie. Tak naprawdę nie opłaca się wynajmować nowych, choć często jest to kusząca propozycja. Lepiej wybrać starsze, ale tańsze auto. Musimy pamiętać o tym, że jeśli samochód dostawczy zepsuje się nie z naszej winy to mamy prawo żądać podstawienia innego. Nie każdy bowiem z tego korzysta, ponieważ wiele osób o tym nie wie. Zdarza się też, że nawet umowa tego nie precyzuje. Ponadto należy podkreślić, że nie należy naprawiać auta na własny koszt, gdyż tych pieniędzy nam nikt nie zwróci. Po co więc wyrzucać pieniądze w błoto? Wystarczy, że musimy ponosić często spore koszty paliwa nie tylko podczas użytkowania pojazdu, ale również w czasie jego dostarczenia z wypożyczalni do naszej siedziby i z powrotem.

Kary umowne

Jeśli nie oddamy auta na czas to możemy być pewni, że wypożyczalnia samochodów dostawczych naliczy nam nie tylko dodatkową opłatę za użytkowanie, ale i karę, która wynika z umowy czy z regulaminu. Jest to naturalna kolej rzeczy, ale w drodze negocjacji można uniknąć tych nieprzyjemnych konsekwencji. Oczywiście jeśli wcześniej możemy przewidzieć tego typu sytuację, to warto zadzwonić do wypożyczalni i telefonicznie przedłużyć wynajem. Wiele firm się na to bez żadnego problemu zgadza i nie nalicza przez to dodatkowych opłat. Pojawia się jednak problem, gdy auto, które posiadamy ma zostać wypożyczone komuś innemu. W takim przypadku bardziej nam się opłaca zapłacić karę niż oddać samochód.