Samolotem w podroż.

Samolot od lat uważany jest za najwygodniejszy i równocześnie szybki środek lokomocji. Przez bardzo długi czas uważany był za dobro dostępne tylko dla naprawdę bogatych. Jednak, od kiedy pojawiły się tanie linie lotnicze, o wiele więcej ludzi może korzystać z takiego transportu ażeby znacznie szybciej jak również znacznie taniej dotrzeć na miejsce.Korzystając z ofert różnych tanich linii można dokonać zmian w rezerwacji czy też dokonać wyboru dodatkowych usług świadczonych przez te linie lotnicze, jak na przykład prawo pierwszeństwa w wejściu na pokład samolotu co wiąże się z możliwością wyboru miejsca siedzącego. Bardzo często także klienci tanich linii mogą otrzymać bonifikaty w hotelach czy też wypożyczalniach samochodów współpracujących z konkretną linią lotniczą.

Bukowanie z niemałym wyprzedzeniem pozwala zaoszczędzić niemałe pieniądze, albowiem zdarzają się okazje gdzie bilet kosztuje nawet jeden zł! Po opłaceniu dodatkowych kosztów – podatków jak również opłat lotniskowych, można wręcz zmieścić się w osiemdziesięciu złotych w jedną stronę.

Tanie latanie zaczęło być popularne przede wszystkim ze względu na niskie ceny biletów lotniczych, które nie przerażają już tak okrutnie jak w czasach, kiedy monopolistą w naszym kraju był LOT. Tanie linie lotnicze to także bardzo duża wygoda bookowania biletów. Dzięki stronom internetowym w sposób intuicyjny można rezerwować bilety lotnicze na dowolny termin.

Tanie linie lotnicze mają naturalnie także swoje ograniczenia – jak na przykład bardzo surowe limity bagażowe, czy tez fakt, iż za prawie każdą usługę – w tym za jedzenie oraz napoje należy dodatkowo słono płacić. Niemniej jednak plusy przeważają nad minusami i tanie latanie nadal będzie jedną z optymalnych form przemieszczania się.