Sculptra – cudowny preparat i zabieg

Sculptra to najnowszy zabieg stymulujący wzrost elastyczności skóry, korygujący powstające z wiekiem zagłębienia – bruzdy, fałdy, zmarszczki. Umożliwia on delikatne powiększenie policzków, odtworzenie idealnego owalu twarzy. Jego nazwa Sculptra pochodzi od rzeźby, a więc celem jest wyrzeźbienie młodszej, atrakcyjniejszej twarzy.

Największą jego zaletą jest bardzo naturalny efekt, który nie pojawia się z dnia na dzień, ale narasta w miarę powtarzania zabiegów. Widoczne odmłodzenie skóry i profilu twarzy o kilka lat! Długotrwała korekta – rezultaty zabiegu utrzymują się 2 lata!

Na świecie stosowany od 1999 roku, zastosowany u ponad 150.000 pacjentów a więc dobrze przebadany i sprawdzony. W tym roku dopuszczony do stosowania w Polsce do celów medycyny estetycznej i zabiegów rekonstrukcyjnych.

Sculptra to zawiesina kwasu polimlekowego, który jest niealergizującą, biokompatybilną, biodegradowalną substancją stosowaną do tej pory w rozpuszczalnych niciach chirurgicznych.

Okolice przeznaczone do leczenia tym preparatem to twarz – fałdy nosowe, bruzdy w kącikach ust, zapadnięte policzki, głębokie zagłębienia pod oczami. Można również zastosować go na ciało – zwiotczenia skóry na brzuchu, blizny zanikowe. Po podaniu do skóry, w miejsca, które tego najbardziej potrzebują, preparat stymuluje naturalną produkcję kolagenu.

Zabieg przeprowadza w swoim gabinecie tylko lekarz medycyny estetycznej, który odbył odpowiednie szkolenie w zakresie prawidłowego stosowania preparatu Sculptra.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i nie jest bolesny. Po zabiegu, jak po innych iniekcjach możliwe jest zaczerwienienie, obrzęk, bolesność, siniaczki, swędzenie w miejscu wkłucia – objawy te są przemijające i ustępują w ciągu 1-15 dni.

Przeciwwskazania do zabiegu to – ciąża i okres karmienia, choroby autoimmunologiczne, niektóre stosowane leki. Należy poinformować lekarza o skłonności do opryszczki, alergiach i aktualnie stosowanych lekach, przebytych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, zwłaszcza o stałych implantach. Na 1-2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne, obniżające krzepliwość krwi np. aspirynę, paracetamol, ibuprofen.

Po zabiegu pacjent codziennie przez dwa tygodnie, kilka razy masuje miejsca leczone. Efekty niepożądane obejmują powstawanie niewielkich grudek, przeważnie niewidocznych, wyczuwalnych palcami, które mogą się pojawiać w czasie 6-12 miesięcy po zabiegu i niekiedy znikają samoistnie. Każde wątpliwości dotyczące przebiegu leczenia należy niezwłocznie zgłaszać prowadzącemu leczenie lekarzowi.

W zależności od wieku i potrzeb skóry ilość wykonywanych zabiegów wynosi od 1 (profilaktycznie) do 4 (u osób starszych). Efekty narastają po każdym zabiegu, odstępy między zabiegami to ok. 4-6 tyg. Z powodu indywidualnej reakcji każdego pacjenta nie jest możliwe dokładne określenie ilości zabiegów jakie trzeba będzie wykonać. Otrzymane rezultaty utrzymują się ok. 2 lata, po tym okresie wskazane są zabiegi podtrzymujące. Efekty zabiegów dostępne na stronie www.sculptra.com