Sekrety zielonej herbaty

Zielona herbata to jeden ze szlachetnych i najstarszych cudów, jakimi obdarowała nas natura. Picie zielonej herbaty przez Chińczyków to pewnego rodzaju filozofia, prowadząca do harmonii i spokoju ducha. Sekrety tej herbaty zostały poznane już dawno temu i od dawna wykorzystywane są w medycynie chińskiej i japońskiej.

W celu pozyskania ten napój, liście herbaciane suszy się, nie poddając ich jednak procesowi fermentacji. Dzięki temu nie „ulatniają” się z nich cenne składniki.

Badania dowiodły, że zielona herbata z jednej strony zawiera różnego rodzaju witaminy, a z drugiej – wiele minerałów i mikroelementów. Ponadto składniki, które się w niej znajdują, umożliwiają skuteczną walkę z nękającymi nas dolegliwościami.

Zielona herbata wpływa zbawiennie na naszą odporność, wzmacniając ją. Do tego obniża ciśnienie oraz poziom cholesterolu we krwi. Ponadto zielona herbata przyspiesza i reguluje proces trawienia.

Na tym nie kończą się cudowne właściwości zielonej herbaty. Szczególnie docenia się jej pobudzające i odprężające działanie.

Każdemu, kto jest przyzwyczajony do picia tradycyjnej czarnej herbaty, zielony napar może nie przypaść do gustu. Jednak warto zasmakować w zielonej herbacie i odkryć sekret jej cudownych właściwości.