Smak dawnych marynowanych przekąsek

Dzisiaj mało już kto robi przekąski marynowane w occie, większość z nas sięga po przekąski robione fabrycznie. Kupujemy podgrzybki marynowane w occie w sklepie i pomału zapominamy o ich prawdziwym smaku.
Żyjemy pośpiesznie i nie potrafimy przekazać swoim dzieciom odpowiednich przepisów. Najczęściej zaniedbujemy wykonywanie smacznych przekąsek w małych słoiczkach.

CO TO SĄ PODGRZYBKI MARYNOWANE W OCCIE?

Smak podgrzybków marynowanych w occie nie zawsze musi być ostry i zbyt przesączony octem. Wszystko zależy, w jakiej proporcji użyto wodę i ocet oraz jakich użyto przypraw. Również należy wspomnieć, że każdy rodzaj grzybów też ma inny smak. Grzyby marynowane w occie, to na ogół przekąski dobre do alkoholu lub jako przystawki do obiadu.

JAK ZAMARYNOWAĆ GRZYBY W OCCIE?

Grzyby, które sami zebraliśmy, powinniśmy dobrze wymyć, opłukać je z piasku i sprawdzić czy aby nie są robaczywe. Małe grzybki dobrze jest marynować w całości natomiast duże dobrze jest podzielić na ćwiartki.
Następnie grzyby trzeba gotować w dużym garnku, w osolonej wodzie.
Po 5-cio minutowym obgotowaniu grzybków należy je umieścić w durszlaku i przelać zimną wodą, w ten sposób grzyby zahartujemy.
Następnym krokiem jest przygotowanie odpowiedniej zalewy. Podgrzybki marynowane w occie to grzybki zalane następującą zalewą: woda, sól, ocet, przyprawy, liść laurowy i gorczyca. Dodatkowo dobrze jest dodać drobno pokrojoną cebulkę.
Słoiki z takim specjałem przetrwają długi czas.

SMACZNE, WYSTARCZĄ NA DŁUGI CZAS

W zależności ile zrobimy słoików, starczy nam ich na dłuższy czas. Różnego rodzaju potrawy z grzybów oraz podgrzybki marynowane w occie to oznaka początków jesieni. Podgrzybkami marynowanymi w occie delektować się będziemy zawsze, bo są smaczne, są doskonałe na przystawkę i są bardzo dobrymi przekąskami.
Marynowanie grzybów w occie pozwala na długo cieszyć się smakiem i aromatem grzybów. Ogromną satysfakcję grzybiarzom daje fakt, że grzyby zebrali sami, a czasami i ich marynowaną postać, sami też przyrządzili.

W SPIŻARNI CZY NA PÓŁCE W SKLEPIE?

Oczywiście, że te najsmaczniejsze podgrzybki marynowane w occie znajdziemy w prywatnej spiżarni. Jednak dzisiaj już wiele firm robi specjały marynowane w occie, na bazie receptur prywatnych.