Spływy kajakowe

Spływy kajakowe w krainie Wigierskiego Parku Narodowego, Puszczy Augustowskiej i Doliny Rospudy to spotkanie z dziką przyrodą i ciekawą historią. Tutaj najlepiej odpoczniesz od cywilizacji a wieczorne ogniska będą okazją do dobrej zabawy i poznania kogoś wyjątkowego. Na szlaku Rospudy i Czarnej Hańczy wybraliśmy najciekawsze i najbardziej malownicze miejsca biwakowania z najlepszą spośród dostępnych infrastrukturą. Spływy te kończymy mocnym akcentem: emocjonującym pływaniem na nartach wodnych w Augustowie.

Kajaki pozwalają na bliskie obcowanie z naturą ? można powiedzieć na wyciągnięcie ręki. Pozwalają dotrzeć do mało dostępnych odcinków rzeki i jezior – czasem niedostępnych z lądu. Pływanie w kajaku pozwala podziwiać walory krajoznawcze oraz spojrzeć nawet na dobrze znane miejsca z innej perspektywy. Liczne szlaki kajakowe rzekami w rejonach północno-wschodniej Polski pozwalają na ciągłą zmienność.

Spływ kajakowy to również fantastyczna forma aktywnego wypoczynku. Wysiłek związany z wiosłowaniem doskonale rozwija mięśnie, dotlenia i hartuje organizm. Występujące na szlaku przeszkody w postaci kamienistych płycizn z szybkim prądem, powalone drzewa grodzące koryto rzeki, wystające z wody głazy i pale oraz przenoski stanowią niebywałą atrakcję dla żądnych przygód kajakarzy. Wieczorem można dać odpocząć zmęczonym całodniowym wiosłowaniem mięśniom w saunie fińskiej (tzw. Ruskiej Bani) zakończonej orzeźwiającymi kąpielami w rzece lub jeziorze.

Specjalizujemy się w dobrej zabawie a studenckie spływy kajakowe to klimat, który czujemy najbardziej i latem znowu jesteśmy o kilka lat młodsi. Dni spędzone na wodzie oraz wieczory przy ognisku w dobrym towarzystwie na długo pozostają w pamięci.