Sportowe Suzuki GSX-R750

Poszukując motocykla o niezbyt małej oraz wysokiej pojemności wybór jest bardzo szeroki. Chcąc jednak dobrze wybrać warto jest zainteresować się modelem Suzuki GSX-R750. Jest zdecydowanie jeden z bardziej usportowionych motocykli z tej klasie, któremu może się równać bardzo niewielu konkurentów. Co jest jednak w nim takiego specjalnego i czym się wyróżnia spośród swoich braci?

Na samym początku należy zaznaczyć, że motocykl ten należy do grupy tych, w których można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Przepiękna sylwetka będzie się podobać większości motocyklistów, a szczególnie sportowcom. Maszyna wygląda niezwykle dynamicznie i groźnie. Na ulicy wyróżnia się przede wszystkim ciekawie zaprojektowanym tyłem i wkomponowanymi w niego kierunkowskazami i wydechem. Ścigacz sprawia wrażenie agresywnego i zadziornego, ale jednocześnie bardzo solidnego, a nawet zwiewnego.

Zasiadając za kierownicą od razu można dostrzec bardzo przejrzyste zegary, które zostały zaprojektowane w czytelny i funkcjonalny sposób. Ciekawą i czasem przydatną funkcją wyświetlacza jest pokazywanie aktualnego biegu. Dużym minusem jednak na pewno jest brak wskaźnika paliwa, co w pewien sposób rekompensuje kontrolka rezerwy, aczkolwiek to i tak nie to samo. W lusterka zaś gustownie wkomponowano kierunkowskazy.

Suzuki GSX-R750 jest także idealnym przykładem sportowego motocykla, który jednak nie musi być niewygodny. Użyte materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne pozwoliły znacznie podnieść komfort jazdy. Silnik także odznacza się bardzo wysoką kulturą jazdy oraz mocą. Precyzyjna manetka gazu pozwala kierowcy na idealne manewrowanie podczas jazdy, a dzięki dużej zwrotności motocykl nadaje się zarówno w trasy jak i do miasta.