Sposoby na zaparcia i ich leczenie

Kłopoty z zaparciami mogą pojawić się w różnym momencie życia.  Ich przyczyny mogą być różne. Często kobiety w ciąży mają problemy z zaparciami, ponieważ powiększona macica uciska na ich jelito. Powodem zaparć może być również nie odpowiednia dieta czy stosowane środki farmaceutyczne. Zaparcia pojawiają się również przy chorobie nazywanej zespół jelita drażliwego.  Kiedy masz tą dolegliwość warto podjąć leczenie, gdyż może ona powodować poczucie dyskomfortu i dolegliwości związane z jelitami.   Jeżeli dotyczą Cię problemy z zaparciami staraj się jeść mniej produktów zawierających tłuszcz a zwłaszcza ten pochodzenia zwierzęcego. Najlepsza dla zdrowia jest oliwa oraz oleje roślinne.  Postaraj się odstawić słodycze i jeść więcej produktów, które zawierają błonnik. Kłopoty z zaparciami pojawiają się, ponieważ wypijamy zbyt małą ilość wody.  Starajmy się pić minimum półtora litra dziennie. Zwróćmy jednak uwagę, aby była to woda niegazowana.

Jedz więce j produktów z błonnikiem, które poprawią pracę Twoich jeliti pomogą na problemy  z zaparciami. Jedz więcej ryb. One zawierają zdrowy tłuszcz i biało w mięsie. Postaraj się jeść pieczywo pełnoziarniste zamiast białego. Niech w twojej diecie znajdą się produkty zawierające bakterie  „ActiREgularis”. Znajdziesz je szczególnie w jogurtach i serkach.

Sposobem na zaparcia jest również dbałość o codzienny ruch i ćwiczenia.  Istotna jest regularność ćwiczeń i konsekwencja.  Trzeba i nich pamiętać i zaplanować odpowiedni czas każdego dnia.

Zwróć uwagę również na to jak jesz swoje posiłki. Aby pozbyć się dolegliwości takich jak zaparcia jedz mniej a częściej. Najlepiej pięć posiłków dziennie.  Nigdy nie śpiesz się kiedy jesz. Zaplanuj sobie odpowiedni czas na spokojny posiłek. Zadbaj o to, aby w każdym Twoim posiłku znalazły się warzywa i owoce. Ostatni posiłek zjadaj około trzy godziny przed snem. Jeśli dolegliwości związane z zaparciami nie ustępują a wypróżnienia są rzadziej raz na trzy dni zgłoś się do lekarza bo Twoje problemy mogą mieć inną przyczynę. Zapytaj lekarza.