Sprzedaż przez ogłoszenia nieruchomości

Światowy kryzys gospodarczy w 2009 roku i kłopoty finansowe w strefie Euro obecnie to powody, dla których rynek nieruchomości  i tych od dewelopera i z rynku wtórnego zwolnił. Przyczyn mniejszego popytu na nieruchomości należy też szukać w bankach, wprowadzona z początkiem nowego roku nowela rekomendacji S nakłada na klientów ubiegających się o kredyty hipoteczne i mieszkaniowe kolejne obostrzenia.
Jednak to tylko spowolnienie i mamy nadzieję, że przejściowe. Rynek nieruchomości przecież nie skapitulował, mieszkania w dalszym ciągu są kupowane, a to jak długo nada nieruchomość będzie czekała na nabywcę, zleży głównie od sprzedającego.

Sprzedaż mieszkań, działek, czy domów na rynku wtórnym odbywa się głownie poprzez ogłoszenia nieruchomości, to sprzedający zamieszczają treść ogłoszenia, którą sami konstruują, dlatego warto postarać się by ogłoszenia o sprzedaży mieszkania było staranne, oddawało najlepiej jak się da jego stan rzeczywisty.

Pamiętajmy, by cena była ceną realną, dla pewności można porównać podobne nieuchronności w naszej okolicy lub zamówić profesjonalną wycenę rzeczoznawcy majątkowego. Kiedy znamy już cenę można przejść do napisania ogłoszenia, które zwykle zaczyna się od tytułu.

Tytuł ogłoszenia powinien być krótki, ale musi zawierać niezbędne informacje o mieszkaniu, jego metraż i lokalizację np.; mieszkanie Kraków śródmieście 86 mkw. To nie tylko wiele mówi szukającym, ale jest przyjazne dla wyszukiwarek, i tych obejmujących zawartość serwisu i tych jak google.

Kolejną sprawą jest treść ogłoszenia, w której podajemy dokładne parametry  mieszkania, lokalizację, otoczenie, czyli co oferuję infrastrukturę. Jeśli w pobliżu znajduję się park, szkoła, czy przedszkole, sklepy, czy może las i jezioro, koniecznie o tym napiszmy, to nie tylko uwiarygodni nasze ogłoszenie, ale też będzie stanowiło dodatkowy atut nieruchomości.

Warto pamiętać też o zdjęciach, muszą być czytelne i zrobione w dobrym świetle. Przez fotografowaniem mieszkania uprzątnijmy je, nie róbmy zdjęć, na których widać mieszkańców nieruchomości, na zdjęciach bardzo źle prezentują się też nasze prywatne przedmioty, czy tzw. artystyczny nieład.

Chociaż sprzedaż mieszkania nie należy do rzeczy łatwych, to z pomocą dobrego portalu z ogłoszeniami i profesjonalnego ogłoszenia jesteśmy w stanie odnieść sukces.