Sterowce od historii do nowoczesności

Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak relatywnie niskim kosztem można stać się najbardziej widoczną firmą podczas imprez masowych, potocznie nazywanych eventami.
Zarówno świat jak i technologia ciągle się rozwijają, a w raz z nimi powstają coraz ciekawsze metody na zadziwiającą i przyciągającą uwagę reklamę.


Dnia 24 września 1852 w Paryżu pierwszy sterowiec wzniósł się na wysokość 1800 m i pokonał 27-kilometrową. Było to historyczne wydarzenie, nikt wtedy jeszcze nie myślał nad faktem aby sterowce wykonywały tylko loty reklamowe.
Pod koniec lat 90, na świecie zaczęły się pokazywać pierwsze miniaturowe sterowce reklamowe, wyposażone w nadajnik oraz odbiornik zdalnego sterowania.
Konstrukcje te były średnio dopracowane, charakteryzowały się sporą ilością awarii.
Wraz z ewolucją i miniaturyzacją jaka dokonała się na przestrzeni kolejnych lat w świecie modelarstwa, sterowce wkraczały w kolejną falę pomniejszania oraz usprawnień elektronicznych.
Dziś sterowce zdalnie sterowane cieszą się ogromnym powodzeniem podczas targów branżowych, dumnie latając i promując firmy oraz ich produkty. Sterowce prawie zawsze wywołują uśmiech na twarzach podziwiających je gości.
Sterowce reklamowe mają bardzo prostą budowę, składają się głównie z dętki balonowej, oraz podwieszanej od dołu gondoli zawierającej silniki oraz wszelkie niezbędne układy elektroniczne.
Sterowce reklamowe mogą występować w dwóch wariantach.
Sterowce jakie znamy w formie statku wolno dryfującego, oraz tańsze i mniej kłopotliwe – sterowce latające na uwięzi. Te drugie pełnią bardziej formę balonu reklamowego, niemniej jednak przy wietrze przekraczającym prędkość 35km/h przy jednym punkcie cumowniczym mogą stać się obiektami o bardzo agresywnej charakterystyce lotu.
Sterowce od momentu powstania stały się legendarnymi oraz bardzo specyficznymi środkami transportu lotniczego, które wymagają specyficznej wiedzy oraz ogromnej kontroli i wiedzy za zakresu warunków atmosferycznych, a także mechaniki z jaką obcują sterowce podczas pokonywania kolejnych lotów.