Strona mieszkańców Wronczyna koło Poznania

Jeśli mowa o miejscowości Wronczyn to warto również wspomnieć o hasłach Steszewko i dwór Jackowskich. Te hasła wiążą się z miejscowością, o której tutaj mówimy. Sąsiedztwo tychże atrakcji dodaje uroku niewielkiemu miejscowości, które zachęca gości do odwiedzin a wśród mieszkańców wzbudza sympatię i przywiązanie.Wronczyn leży w województwie wielkopolskim, którego największym miastem jest Poznan. Mnogość terenów zielonych sprawia, że okolice te są atrakcyjne turystycznie, a mieszkańcom żyje się tam przyjemnie i miło z powodu czystych terenów zielonych oraz licznych jezior. Wiadomo przecież, że wypoczynek nad jeziorem to coś wspaniałego, dlatego zarówno mieszkańcy jak i goście z różnych stron chętnie korzystają z tej rekreacyjnej funkcji miejscowości. Po ciężkich dniach pracy czy nauki zawsze można wybrać się nad wodę, by odpocząć i naładować akumulatorki na następne dni zmagań z codziennością. Urokliwy Wronczyn to idealne miejsce dla osób, które lubią spokój i piękno przyrody.

Wśród atrakcji, jakie oferuje nam miejscowość o której mowa, warto wymienić atrakcję pt. Puszcza Zielonka. Liczne tereny zielone oraz gatunki roślin i zwierząt, które ciężko spotkać w innych miejscach w Polsce to także powody, dla których warto odwiedzić tą miejscowość. Nic dziwnego, że mieszkańcy pragną, aby Polacy dowiedzieli się o istnieniu tego małego raju na ziemi. Ktoś może pomyśleć, że Wronczyn to miejsce jakich wiele, jednak jeśli pojedzie się w te okolice i zajrzy się do puszczy to poczuje się klimat i wspaniałą atmosferę, której nie zazna się nigdzie indziej. Przyroda w Wielkopolsce z pewnością swoją stolicę ma właśnie tam, gdzie znajduje się Wronczyn, piękne jezioro i wspaniała puszcza.

Każdy mieszkaniec swojej miejscowości chciałby, aby dana miejscowość była znana w szerszych kręgach czyli nie tylko w najbliższej okolicy. Osoby utożsamiające się ze swoim miejscem zamieszkania często próbują w jakiś sposób rozsławić miasteczko czy wieś, by poczuć się dumnym z miejsca w którym mieszkają. Mieszkańcy niewielkiej miejscowości Wronczyn kolo Pobiedzisk również wpadli na pomysł, by Polacy dowiedzieli się o istnieniu tejże okolicy.