Suplementy w diecie odchudzającej

Na rynku specyfików pomagających w odchudzaniu jest wiele różnych produktów, ale czy wszystkie spełniają swoje zadanie? Na temat suplementów jest wiele zdań ale czy oby wszystkie są prawdziwe? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, przyjrzyjmy się na które składniki suplementów powinniśmy zwrócić uwagę. 

Wszędzie dookoła co jakiś czas możemy przeczytać o nowej rewelacyjnej substancji, która pomoże nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak cudów nie ma, a jeśli nawet się zdarzają to za sprawą ciężkiej pracy i determinacji. Procesy metaboliczne w ludzkim organizmie to nie magia i rządzą się jasno określonymi regułami.

W procesie odchudzania najistotniejszym elementem jest zbilansowana dieta i ruch. Suplementy, jak sama nazwa wskazuje są tylko i wyłącznie dodatkiem do diety, a nie jej zamiennikiem.

Aby dobrze dobrać suplement diety potrzebujemy określić z czym nasz organizm nie radzi sobie najlepiej. Może to być zbyt szybkie wchłanianie cukrów i tłuszczów, może to być zbyt pobudzony apetyt i ciągłe uczucie nienasycenia. Suplementy najczęściej składają się z naturalnych składników pochodzących z roślin, a zamknięte pod postacią tabletek czy wywarów.

W spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej bez wątpienia pomoże Kwas Chlorogenowy. Działa w ten sposób, że spowalnia wchłanianie węglowodanów i uruchamia proces spalania tłuszczów. Tenże kwas zawarty jest w popularnej ostatnimi czasy zielonej kawie.

Na temat składników w suplementach diety można też poczytać na medcentre.pl :

http://medcentre.pl/title,skuteczne-suplementy-odchudzajace-czego-w-nich-szukac.htm

Kolejnym składnikiem na który warto zwrócić uwagę jest wyciąg z jagód Acai, które to pomagają w szybszej przemianie materii oraz działają oczyszczająco, wspomagając wydalanie toksyn z organizmu.

Dla osób, które borykają się z problemem nadmiernego apetytu polecamy suplementy zawierające chrom. To pierwiastek, który obniży poziom apetytu i wpłynie na odpowiedni poziom cukru w organizmie.

Nie można nie wspomnieć o L-karnitynie, która w połączeniu ze sportowym trybem życia, a więc wzmożonymi ćwiczeniami pomoże szybciej spalić tkankę tłuszczową, a przecież o to chodzi w odchudzaniu. Przyjęło się, że ten wzmożony ruch to nic innego jak ćwiczenia trwające ponad pół godziny.

Niezwykle istotnym aspektem przy wyborze suplementu jest rozpoznanie potrzeb naszego organizmu. Zażywanie wszystkich rodzajów suplementów może zadziałać odwrotnie niż byśmy tego chcieli. W takiej wstępnej diagnozie pomoże na pewno wizyta u dietetyka, który ustali z czym mamy większy problem – czy to ze spalaniem tkanki tłuszczowej, czy ze zbyt szybkim przyswajaniem tłuszczów i cukrów. Dopiero po tym trafnie wybierzemy suplement, który będzie odpowiednim wspomagaczem na naszej drodze do szczupłej sylwetki.