Szafy rackowe – co to znaczy?

Centralcom jest dobrze rozwijającą się firmą działającą na rynku teleinformatycznym. Oferujemy naszym klientom szeroką gamę produktów i kompleksowość usług, dzięki któremu gwarantujemy 100% satysfakcję. Najwyższa jakość, profesjonalizm proponowanych przez nas rozwiązań to tylko niektóre cechy, które sprawią, iż Państwa oczekiwania zostaną spełnione w 100%. Przedstawiamy w skrócie najważniejsze produkty i usługi. Zapraszamy serdecznie do współpracy! Możemy Państwu zaoferować stały zdalny nadzór nad sieciami Ethernet, budowę infrastruktury sieciowej w budynkach, konfigurację serwerów Plików, E-MAIL oraz Proxy, instalacja sieci LAN, konfiguracja sieci wifi. Administracja systemów analogowych central telefonicznych firmy Siemens. Implementowanie zabezpieczeń sieciowych, firewall, anty wirusowych oraz zabezpieczenia danych przed utratą metodą RAID, Backup. Świadczymy szeroki zakres usług związanych z sieciami teleinformatycznymi. Naszym ogromnym plusem jest połączenie działalności handlowej z serwisową. Gwarantujemy najwyższą jakość oraz efektywność ekonomiczną. Nasi klienci zawsze mają zapewnioną rzetelność i terminowość wykonywanych przez nas realizacji. W szczególności zwracamy uwagę na optymalizacje stosowanych rozwiązań. Jakość usług jest dla nas najważniejsza i głównym elementem prowadzonej przez nas polityki. Aby realizowane przez nas usługi były niezawodne, opieramy się wyłacznie na produktach liderów rynku teleinformatycznego. Za realizację usług na najwyższym standardzie odpowiedzialny jest nasz cały zespół.

Oferujemy sprzedaż w cenach producenta, programowanie central telefonicznych SIEMENS – HiCom, HiPath, sprzedajemy również aparaty telefoniczne cyfrowych, DECT, telefaksów – renomowanych firm, instalacje systemów taryfikacji i ich obsługe, sprzedaż oraz montaż wielofunkcyjnych modułów zapowiedzi głosowych, systemów poczty głosowej, serwis i konserwację centrali telefonicznych, projektowanie i wykonawstwo systemów telefonii bezprzewodowej DECT, projektowanie infrastuktury sieci teleinformatycznych, instalacja sieci komputerowych, instalacje okablowania strukturalnego, doradztwo w zakresie doboru sprzętu w rozwiązaniach teleinformatycznych, oraz modernizacja – sieci komputerowe (kraków). Oferujemy serwis central telefonicznych (małopolska) oraz okolice. Zachęcamy Państwa do zawarcia umowy na konserwację Waszego systemu telefonicznego. Umowa taka zawiera pierwszeństwo w obsłudze klienta w przypadku awarii systemu, zapewnia błyskawiczną reakcję i usunięcie uszkodzeń, czynności konserwacyjne, które obejmują: ogólne przeanalizowanie systemu, zmiany w ustawieniach centrali, przeniesienie numerów wewnętrznych (wykonywane natychmiastowo – zdalnie), jak również drobne prace instalacyjne (uszkodzenia kabla do aparatu, wyrwane gniazdo) czy wyczyszczenie aparatów zalanych (jakże często) np. herbatą itp. Polecamy nawiązywanie stałej współpracy. Jesteśmy przekonani, że Państwo również będą zadowoleni z naszych usług.

Naszym głównym celem jest świadczenie usług najwyższej jakości dla mniejszych i średnich firm w zakresie instalacji serwisu sprzętu IT. Naszymi klientami są małe i średnie firmy, które wymagają stałej i profesjonalnej obsługi serwisowej nad całą siecią teleinformatyczną. Zdobyte kwalifikacje pozwalają nam na oferowanie Klientom usług najlepszej jakości i produktów opartych o najnowocześniejsze technologie. Na prośbę Klienta instalujemy odpowiednie aplikacje oraz odpowiednie urządzenia (sterowniki RAID), które zapobiegają utracie danych w przypadku. Zabezpieczamy dane przed utratą na wypadek awarii dysku twardego, metodą RAID 1. Metoda ta wymaga konfiguracji systemu w taki sposób, aby dane były w tym samym momencie zapisywane na dwóch różnych, w czasie rzeczywistym. Jest to cykliczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa w uprzednio określonych odstępach czasu. Zapis archiwalny wykonuje się całkowicie automatycznie bez ingerencji użytkownika. Jest sporządzana na niezależnym nośniku, który jest przeznaczony tylko do tego celu. Dzięki tym zabezpieczeniom można spokojnie korzystać z wszelkich opcji systemu oraz sieci, w której pracuje nasz komputer. Zalecamy również instalację aplikacji antywirusowych oraz antyszpiegowskich.

W swojej ofercie sprzedaży posiadamy najwyższej klasy wieloprocesorowe serwery firmy SUN. Na prośbę klienta konfigurujemy sprzęt oraz oprogramowanie, uwzględniając przy tym wymagania oraz możliwości finansowe. Instalujemy oraz administrujemy serwerami opartymi na takich platformach systemowych jak: Windows NT, Windows Server 2003, Linux (Aurox, RedHat, Mandriva, Debian, SuSE). Konfigurujemy serwery: WWW, DNS, DHCP, WINS. Gwarantujemy zdalną administrację tymi serwerami, co daje nam możliwość szybkiego podejmowania działań w przypadku potrzeby zmian w konfiguracji serwerów. Centrale telefoniczne to również element naszej działalności. Zajmujemy się ich sprzedażą, montażem oraz serwisem, od małych (kilka numerów wewnętrznych) do systemów na kilkaset abonentów wewnętrznych z zewnętrznymi łączami analogowymi, cyfrowymi – ISDN(2B+D), ISDN(30B+D), centrale VoIP (kraków), GSM. Jesteśmy w posiadaniu statusu AUTORYZOWANEGO INSTALATORA firmy PLATAN. Długa praktyka daje nam wymagane doświadczenie do błyskawicznej i skutecznej interwencji na wszystkie zaistniałe potrzeby naszych klientów. Obejmując opieką naszych Klientów, gwarantujemy błyskawiczne dokonywanie zmian w centrali na życzenie, natychmiastową eliminację wszelkich uciążliwości w przypadku awarii.