Szanowanie własnej wartości

Ciężko zarzucić dorosłemu człowiekowi brak charakteru, gdy ciężko pracuje i jest odpowiedzialny za swoich bliskich. W szczególności mężczyzna czuje się nieswojo, gdy ktoś uzna go za słabego lub nieudacznika. Być może wszyscy jesteśmy w pewnym sensie próżni, że od pewnego stopnia nie akceptujemy pogardy dla naszych naturalnych słabości.

Mężczyźni szukając, partnerki życiowej uważają, że kierują się racjonalną oceną i że rozważają wszystkie za i przeciw. Kobiety natomiast widzą to zgoła odmiennie, szukając odpowiedzi na pytanie : dlaczego mężczyźni kochają zołzy, a nie delikatne i troskliwe dziewczyny. I kto tu ma rację. Jak to jest, że facetów pociągają takie wredne kobieciska. Związywanie się z kobietą o takim usposobieniu nie alarmuje naszych systemów decyzyjnych, ani nawet nie daje nam do myślenia. Koledzy, którzy nas ostrzegają przed zagrożeniami jeszcze bardziej utwierdzają nas przy swoim wyborze. Bierzemy ich rady za zdradę, która w naszym mniemaniu ma nas zniechęcić do tej kobiety, żeby oni sami mogli ją zdobywać.

Każdy może się pomylić w życiu. Na tym właśnie polega życie i uczenie się jak być szczęśliwym Bez błędu i błądzenia nigdy nie będziemy na właściwej ścieżce. Ale jak wytłumaczyć popełnianie niemal identycznego błędu kilkakrotnie i za każdym razem z tym samym niekorzystnym dla nas rezultatem. Bądźmy poważni i dajmy sobie spokój. Jeżeli mamy jeszcze okazję, żeby naprawić swoje, życie to zróbmy to jak najszybciej.

Zrozumiałe jest, że nieśmiały facet, który nie wie jak zagadać do dziewczyny na ulicy nie zawsze będzie w stanie wyważyć co mu się bardziej opłaca. Może czuć, że ta właśnie kobieta jest tą jedyną i niezastąpioną, gdy w rzeczywistości jest zwykłą zołzą, która go doi na wszystkie możliwe sposoby. Tracenie czasu dla ludzi, którzy nigdy nic nie dają nam w zamian powinno mieć swój kres. Inaczej przegramy wszystko. Dlatego nikogo nie obwiniam o słabości, tylko o konsekwentne wbijanie sobie gwoździa w stopę.

Policja nie zabrania ludziom dobierania sobie partnera życiowego, który będzie dla nas nie miły, dlatego pamiętajmy o tym, że im bardziej będziemy szukali wytłumaczenia dla obecnego trybu życia tym mniej rzetelnej analizy i trafnych wniosków, które nie przyniosą właściwych decyzji.