Szarości w mieszkaniu

Jaka barwa jest niekwestionowanym hitem w modnych wnętrzach? Oczywiście szarość! Modne szarości od kilku sezonów królują zarówno w pokojach dziennych, jak i kuchniach oraz łazienkach. Jeszcze do niedawna szczególnie chętnie wybieraliśmy do wnętrz stonowane, rozbielone popiele i gołębie kolory, tworząc delikatne kompozycje w skandynawskim stylu. Dzisiaj moda na subtelne aranżacje ustępuje miejsca mocniejszym uderzeniom. Poznaj nową odsłonę szarości i odmień swoje mieszkanie!

Beton i drewno – nietypowe połączenie, które bije rekordy popularności

Architekci coraz częściej wprowadzają do wnętrz elementy stylu industrialnego, a dokładniej – beton. Zamontowane na ścianach lub podłodze płyty z betonu architektonicznego dodają wnętrzu charakteru i oryginalności. Nie musisz wysilać się, aby skompletować efektowne dodatki – szara ściana będzie mocnym akcentem, który w nieoczywisty sposób udekoruje pomieszczenie. Surowa szarość jest barwą neutralną, która ciekawie komponuje się zarówno z intensywnymi, jak i stonowanymi kolorami. Beton szczególnie dobrze prezentuje się z drewnem – zestawienie w jednym pomieszczeniu industrialnych materiałów (metalu i betonu) z ciepłym, ciemnym drewnem jest pewnym sposobem na wykreowanie niezwykle modnej, wysmakowanej przestrzeni.

Minimalistyczne meble dalej na czasie

Jakie meble będą harmonijnie komponować się z betonem? Przede wszystkim proste! Inspiracji warto szukać w katalogach z meblami Forte. W kolekcji cenionego producenta nie brakuje nowoczesnych modeli o prostej linii i ciekawym wykończeniu. Zrezygnuj z klasycznej zabudowy z jasnego drewna bukowego czy sosnowego. Dużo lepiej sprawdzą się lekkie kolekcje z czarnej płyty meblowej lub fronty pokryte fornirem z gatunków o ciemnej, głębokiej barwie.