Szkolenia w Górach w Kotlinie Kłodzkiej

Obecnie, szczególnie w dużych firmach i korporacjach coraz większą uwagę przywiązuje się do budowy dobrych relacji, kontaktów pomiędzy pracownikami – na różnych szczeblach, nie tylko menadżerskich i kierowniczych. Podążając za aktualnymi trendami organizowane są więc niebanalne szkolenia, wyjazdy integracyjne dla pracowników w atrakcyjne, ciekawe miejsca, zarówno w kraju jak i za granicą. Takie rozwiązania wymagają sporo pracy i nakładów, jednak kluczowe znaczenie ma niewątpliwie wybór miejsca, do którego zaprosić chcemy daną grupę.

Idealnym rozwiązaniem jest organizacja szkolenia w górach, stwarza ona bowiem mnóstwo możliwości, zarówno dla osób planujących program pełen aktywności jak i dla grup ceniących spokój niezbędny do wzmożonej koncentracji. Nieskazitelne powietrze a także piękne widoki to tylko jedne z niezliczonych walorów górskich terenów. Szkolenie z dala od hałasu miasta, w małej malowniczej miejscowości z pewnością doceni niejeden uczestnik.

Niewątpliwie, wybierając miejsce, w którym chcemy zorganizować szkolenie warto zapoznać się z najbliższą okolicą, poznać lokalne atrakcje. Jednym z ciekawszych miejsc na terenie Dolnego Śląska, idealnym do organizacji szkolenia jest Kotlina Kłodzka. Jest to malownicza kraina, oddalona ok. 100 km od Wrocławia. Miejsce to jest pełne najróżniejszych atrakcji, przez co program wyjazdu może być wręcz unikatowy. Uzupełnieniem wykładów
i prowadzonych warsztatów mogą być lokalne wycieczki w niespotykane miejsca, w które obfituje Ziemia Kłodzka.

Jednym z nich jest Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, uznana za jedną z najpiękniejszych jaskiń europejskich. Liczy niemalże 100 m długości, 30 m wysokości oraz 30-40 m szerokości. Jest to wielka gratka dla amatorów podziemnych tras turystycznych. Szata naciekowa jaskini oraz duża ilość kości zwierząt epoki lodowcowej doskonale pokazują potęgę sił występujących
w przyrodzie.

Obok Jaskini Niedźwiedziej, w okolicach Stronia Śląskiego znajduje się wiele innych, interesujących miejsc, będących alternatywą dla wykładów organizowanych w ramach szkoleń.

Choć zgodnie z definicją szkolenie powinno kształcić i edukować, należy pamiętać, że nie zawsze jednak ten cel jest najważniejszy. Często szkolenie należy utożsamiać z inwestycją nie zaś wydatkiem, kosztem. Pracownicy, do których skierowana jest oferta szkoleń czują się w pewien sposób docenieni, nagrodzeni. Jak wskazują wyniki badań osoby biorące udział w szkoleniach lepiej identyfikować się ze swoją firmą, są bardziej wrażliwi na jej potrzeby. Warto więc inwestować w kapitał ludzki, bowiem zadowolenie pracowników ma ogromny wpływ na wyniki całego przedsiębiorstwa.