Szybka pożyczka dla firmy

Prowadzenie przedsiębiorstwa to nie tylko liczenie zysków, ale też czasami straty wynikające ze złych decyzji, małego zapotrzebowania na oferowane przez firmę towary i wielu innych powodów. W takich przypadkach można jednak dokonać podreperowania gorszego budżetu firmy poprzez kredyt. Dzisiaj z takiej formy zewnętrznego finansowana korzysta coraz więcej firm – kryzys jest tutaj głównym powodem, ponieważ firmy muszą ciąć koszty, a nawet to nie zawsze pozwala na utrzymanie płynności finansowej. Kredyty dla firm obecnie są udzielane zarówno przez banki, jak i przez instytucje pozabankowe.

Gdzie najszybciej?

Jeśli środki wymagane są jak najszybciej, w takim przypadku najczęściej firmy posiadające jeszcze dobrą zdolność kredytową kierują się do banków. Dzisiaj można nawet przez internet otrzymać kredyt, w przypadku większych kwot należy osobiście spotkać się z przedstawicielem banku lub doradcą finansowym. Wtedy można nawet w ciągu jednego dnia załatwić formalności, chociaż wszystko zależy od kondycji firmy i od kwoty i długości kredytowania.

Pod kątem szybkości bardzo dobrym pomysłem są alternatywne dla ofert bankowych kredyty pozabankowe. Tutaj kluczem do szybkiej gotówki jest praktycznie brak formalności, dlatego tez firma, chcąc skorzystać z ofert parabanków, może także liczyć na błyskawiczne pieniądze, ale niestety wiążę się to dodatkowo z dość wysokimi kosztami, w tym między innymi z prowizjami i zabezpieczeniami – żyrantami, hipotekami.

A może kredyt obrotowy?

W sytuacji, w której firma często wymaga dodatkowego wsparcia finansowego, można pomyśleć o tym, aby skorzystać z założenia kredytu obrotowego na swoim rachunku. Działa on tak samo jak kredyt odnawialny na rachunkach indywidualnych, czyli powiększa on debet, dlatego firma może wydać więcej ze swojego konta, nie posiadając na nim środków. W ciągu miesiąca należy zminimalizować debet wpłatą – saldo musi być na określonym poziomie, aby można było nadal korzystać z kredytu. To związanie długoterminowe, z którego korzysta aktualnie wiele przedsiębiorstw w różnych branżach.