Tablet – niezastąpiony kompan w podróży

Przed Tobą kilka godzin w PKP lub autobusie. Współpasażerowie nie mają ochoty na rozmowę, a Ty nudzisz się niemiłosiernie. Dopiero teraz zaczynasz żałować, że tablet, nad którego kupnem zastanawiałeś się został w sklepie. To mobilne urządzenie wydaje się być niezastąpione w czasie długich, nużących podróży. Jak mógłbyś z niego korzystać?

Po pierwsze : tablet wspaniale sprawdzi się jako czytnik e-booków, a Ty nie musisz zabierać w podróż tradycyjnych ciężkich książek. Jeśli Twoje urządzenie miałoby służyć głównie do czytania zdecyduj się na kupno większego modelu, o przekątnej 10 cali. Taka wielkość zapewnia odpowiedni komfort dla oczu.

Po drugie: jeśli zdecydowałeś się na model z modemem 3G nic nie stoi na przeszkodzie, byś podróż wykorzystał jako czas odpisywania na maile i załatwianie wszystkich spraw, które miałeś załatwić drogą internetową. Jeśli miałeś napisać jakiś artykuł – pisz śmiało. Gdy już przyzwyczaisz się do elektronicznej klawiatury będziesz pisał tak samo szybko jak na laptopie. Jeśli wolisz tradycyjną klawiaturę możesz ją po prostu dokupić do swojego urządzenia.

Po trzecie: baterie w najnowszych tabletach są na tyle wytrzymałe, że bez wątpienia oglądniesz film czy posłuchasz muzyki nie niepokojąc się o słaby poziom baterii. Podczas przeciętnego użytkowania bateria wystarcza na 1, 5 lub 2 dni. Jeśli masz przed sobą tylko kilkugodzinną podróż, śmiało możesz oglądać filmy i słuchać muzyki.

Niezbędnym dodatkiem jest oczywiście etui na tablet. Musi go mieć, jeżeli używasz urządzenia poza domem albo powinieneś go mieć gdy używasz go tylko w domu. Etui może być książkowe, które używa się podczas pracy z tabletem. Może być tylko ochronne, które ma tylko wymiar ochronny i wyjmuje się z pokrowca aby skorzystać z tabletu.

Tablet jest jednym z urządzeń, które może bardzo ułatwić życie. Wybierz dla siebie taki model, który będzie miał odpowiadające ci parametry. Kup też odpowiednie etui na tablet, które uchroni twój sprzęt  przed uszkodzeniem i brudem.