Tiesto

Urodził sie w Holandii – w kraju słynącym z kwiatów i wolności seksualnej. Tiesto przyszedł na swiat w 1969 roku jako Ne Tijs Verwest w Bredzie – małym mieście w południowo-zachodniej części Holandii.
Muzyka była od dawien dawna pasją, ktora siedziała wewnątrz Tiesto. Chciał się swoją ekspresją podzielić z innymi ludźmi. Już w wieku 8 lat Tiesto zaczął pracować nad swoim kunsztem. Grał w klubach w jego rodzimej Holandii. Tiesto był wtedy zauroczony holenderską muzyką dance oraz pop.

Zaczynał swoją karierę w znanym w Bredzie klubie The Spock. Pomiedzy rokiem 1985 a 1993 był rezydentem kilkunastu klubów w Holandii. Te właśnie doświadczenie, wyciągnięte z tego okresu czasu, rozwinęło w nim to, co najważniejsze – podstawy, fundamenty, z których będzie rozwijał swoje umiejętności.

Wraz ze swoim przyjacielem Arny Binkiem założył tłocznie pod nazwą Black Hole Recordings. Wytwornia ta reprezentowała głownie gatunki muzyki grane na globie. Miała ona jednak głównie promować twórczość Holendra na świecie. Zarówno utwory zrobione przez niego samego, jak i wspólnie z innymi: Gouryella (wraz z Ferry Corstenem) czy Kamaya Painters.

Szczególnym echem odbiły sie na świecie serie pt. Magik, które reprezentowały twórczość Tiesto. Pierwsze skrzypce zagrały u niego również kompilacje In Search Of Sunrise 1 & 2, które utorowały mu drogę do podboju amerykańskiego rynku muzycznego.

Jednakże jeden utwór zadecydował, że jego imię zaczęto wymawiać z szacunkiem na scenie techno. Po wykonaniu remixu utworu Delerium (wraz z gościnnie występującą Sara McLachalan) pt. The Silence o Tiesto można było usłyszeć w każdym radiu w Połnocnej Ameryce, jak i w UK. Na Wyspach piosenka tego człowieka przez cztery tygodni plasowała sie w dziesiątce najlepszych. Po nim przyszedł następny utwór In My Memory. To on był strzałem w dziesiątkę i znalazł się szybko w amerykańskiej dziesiątce najbardziej pożądanych utworów. In My Memory w sposób perfekcyjny łaczył w sobie orkiestrowe smyczki, powiewny, żeński wokal, a było to wszystko połączone z energetyczną i unoszącą się linią syntezatora wspartą przez synkopowiczny, tłusty bass.

W 2001 Dj Tiesto założył pododdział swojej matczynej wytwórni pod nazwą Magic Muzik, który promował jego najbardziej znane utwory, jak i te ulubione przez niego samego. Jego pierwsza wydana Epka pod nazwą Flight 643 obiegła dużym rozgłosem cały świat. Występuje ona w najbardziej znanych klubach na świecie i na najważniejszych imprezach sceny techno. W 2001 Tiesto rezydował każdą wtorkową noc w klubie Amnezja na wyspie Ibiza. Jest on jednym z nielicznych dji na świecie, który ma zdolności do tego, aby przejąć władzę nad tłumem i zabrać go do magicznej podróży poprzez dźwięki. Swoim promienistym uśmiechem Tiesto hipnotyzyje-przekonuje ludzi zabawy. On wie, że tak będzie dla nich lepiej. Tłum później odwdzięcza się mu radością płynącą z ich euforyczno-spontanicznych wrzasków. Tiesto oddaje swoje ciało i duszę przez 24 godziny na dobe muzyce, bo to jest jego największa pasja w życiu. To dodaje mu energii, siły i witalności w życiu….czytaj wiecej: Dj Tiesto Biografia