Tkaniny wełniane

Jeśli zakupimy kilka kłębków włóczki, to będziemy mogli wykonać tkaniny wełniane według własnego uznania. Z nimi należy obchodzić się podczas prania znacznie delikatniej, niż z ubraniami wykonanymi z bawełny. Jeśli chcemy utrzymać wysoką jakość wełny, z jakiej mamy wykonany na przykład zimowy sweter, musimy trzymać się pewnych reguł podczas prania i suszenia. Odzieży wełnianej przede wszystkim nie można suszyć na kaloryferach czy innych grzejnikach.

Suszenie w ten sposób powoduje wiele nieodwracalnych efektów. Przede wszystkim sweter może się skurczyć oraz znacznie zesztywnieć. Sama wełna straci dużo na jakości, szczególnie, jeśli sweter jest wykonany z wełny puchowej lub z dodatkowym włosiem ozdobnym.

Suszyć swetry powinniśmy w temperaturze pokojowej, najlepiej rozłożony na ręczniku i położony na jakimś fotelu czy łóżku. Co prawda tak osuszany sweter schnie znacznie dłużej, ale gdy go założymy będzie miękki i przyjemny w dotyku. Pranie jest równie ważne, gdyż ono najbardziej niszczy wełnę.