Ulepszanie komputera

Kiedy nasz komp stanie się zbyt wolny dla gier komputerowych albo programów należałoby, albo nabyć sobie nowy procesor, albo też go podkręcić. Do tego służy aktualnie overclocking. Wytwórcy procesorów, żeby ich towary spełniały wszystkie wymagania muszą zostawiać jakiś bezpieczny zapas taktowania laptopa. Jest on zastosowany w sytuacjach kryzysowych, żeby nie spalił się nasz sprzęt. Profesjonaliści nauczyli nas poszechnie stosowanego overclockingu, czyli podkręcania parametrów naszego laptopa. Polega to na przemianie domyślnego taktowania procesora.
Na początek trzeba pamiętać, że nie bez powodu na danym CPU zostało dane takie a nie większe taktowanie. Chcąc podkręcić nasz komputer musimy postarać się o dobre chłodzenie – szybsze taktowanie to też większa temperatura sprzętu. Poza tym istotne jest też to by w komputerze był sprawny zasilacz, który da nam stałe i ustabilizowane napięcie. Moment słabości zasilacza i możemy się pożegnać nie tylko z procesorem, ale i z całą płytą kluczową.
Najprostszym sposobem podkręcenia procesora jest podniesienie częstotliwości jego taktowania w BIOSie. Jest to jedyny całkiem bezpieczny metodę podkręcania. Ja, na moim starym komputerze podkręcałem bez problemu z 1000 do 1333 MHz. Nie odczuwałem oprócz tego żadnych różnic w temperaturze. Jeżeli już tyle nam wystarczy to bardzo dobrze.