Użytkowanie narzędzi pneumatycznych

Producenci narzędzi pneumatycznych starają się zapewnić serwis pogwarancyjny wszystkich produkowanych przez siebie narzędzi pneumatycznych. Ważne jest również, że żaden z modeli tych urządzeń pneumatycznych nie trafi do konsumenta bez kompleksowych testów. Testy te są przeprowadzane na jednej ze stacji dealerów. Zapobiega to powstawaniu skarg u niezadowolonych stabilnością klientów.

Należy jednak pamiętać, że narzędzia mogą być uszkodzone w wyniku błędów podczas operacji, na przykład, złego podłączenia do instalacji pneumatycznej. Tak więc, sprężone powietrze musi zawierać troszkę oleju, w przeciwnym razie żywot turbiny nie potrwa długo, dlatego należy umieścić smarownicę w linii instalacji. We wszystkich przypadkach, powietrze musi być oczyszczone z zanieczyszczeń mechanicznych i musi nastąpić dokładny drenaż, aby zapobiec korozji takich elementów instalacji jak np siłowniki czy kompresory.

Wniosek jest jasny: nie można zaoszczędzić na przygotowaniu powietrza, nie może być żadnych uproszczeń lub „racjonalizacji” ponieważ grozi to awarią urządzenia a co za tym idzie nie uznaniem gwarancji na takie urządzenie ze względu na jego złe użytkowanie. Należy skrupulatnie przestrzegać zaleceń producenta i jego dealerów, co zapewni długą żywotność narzędzi pneumatycznych i stabilne dochody dla jego właściciela. Urządzenia trzeba traktować tak jak powinna być traktowana cała pneumatyka – z wyczuciem.