Wady i zalety wina bezalkoholowego

Jeśli ktoś ma alergię na alkohol, źle wpływa na niego napój z etanolem, to nie może spróbować wina? To cierpki smak wina jest dla niego nieosiągalny? Otóż nie, alternatywą dla win alkoholowych stały się wina bezalkoholowe. Tak samo jak można wypić piwo bezalkoholowe, wina też można skosztować bez alkoholu.

CZY WINO BEZALKOHOLOWE MA ZALETY?

Wielu koneserów win nie może zrozumieć jak wino bez alkoholu może nazywać się winem. Do końca nie mogą zrozumieć, że wino bezalkoholowe powstaje w taki sam sposób jak jego alkoholowy zamiennik.Wina te też powstają w procesie fermentacji, z jak najlepszych szczepów winogron, leżakują w beczkach i są butelkowane do jak najlepszych i najelegantszych butelek. Różnicą jest tylko drobny fakt poddawania ich metodzie dealkoholizacji. W tym procesie wino traci znacznie dużo wody, ale jego objętość jest uzupełniania sokiem owocowym. Jednak mimo to wino bezalkoholowe nie jest sokiem, jest naturalnym i pełnowartościowym winem. Jego aromat, bukiet, kolor i smak kojarzą się i przypominają wino alkoholowe.

KTO SIĘGA PO WINA BEZALKOHOLOWE?

Wino pozbawione alkoholu najlepsze jest dla matek karmiących, kobiet w ciąży, sportowców, kierowców, biznesmenów robiących interesy w ciągu dnia, dla osób, które nie mogą pić alkoholu z różnych powodów.Wino to daje poczuć smak cierpkości wina. Cóż, że od zawsze popularne są piwa bezalkoholowe, jednak to właśnie wina bezalkoholowe są tym delikatnym i eleganckim napojem. Dla wielu osób ceniących sobie wino, ale w danym momencie nie mogących go wypić, bardzo dobrą alternatywą stanie się wino bezalkoholowe.

JAKIE SĄ WINA BEZALKOHOLOWE?

Wina bez alkoholu są takie same jak wina z alkoholem. Oba rodzaje powstają przecież w taki sam sposób. Mają ten sam kolor, smak, taką samą w sobie cierpkość i słodycz. Bukiet wina bezalkoholowego niczym nie odbiega od bukietu wina tradycyjnego. Wina te też leżakują i też na ich etykietach podawane są odpowiednie ich roczniki. Jedyną różnicą jest brak etanolu, brak przyziemnego szumu w głowie i brak alkoholowego zamroczenia po wypiciu kilku butelek wina.Wśród win bez alkoholu mamy znane i cenione odmiany. Za przykład można tu podać takie odmiany: Merlott, Chardoney czy Riesling.

WYŻSZOŚĆ WINA ALKOHOLOWEGO NAD BEZALKOHOLOWYM

W naszym kraju jednak tradycja nie umiera nigdy. Dlatego wina alkoholowe zawsze będą bardziej popularne niż wina bezalkoholowe. Jednak te drugie wciąż zyskują na popularności i wciąż zyskują nowych fanów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z bezalkoholowe.com