Wentylator ulga podczas upałów

Dobry wentylator może być prawdziwym wybawieniem, kiedy słupek rtęci na termometrze sięga powyżej trzydziestu stopni. Takie urządzenie przyda się zarówno w domu jak i w miejscu pracy. Każdy dziś zdaje sobie sprawę, że ludzie pracują lepiej, kiedy są wypoczęci i zrelaksowani. Duszne i parne miejsce pracy nie zapewni nawet minimalnego poczucia komfortu. Asortyment wentylatorów jest bogaty: kolumnowe, stojące, biurkowe i sufitowe. Wybór odpowiedniego urządzenia dyktuje nie tylko jego cena, ale również powierzchnia pomieszczenia, które chcemy ochłodzić.

Do większych pomieszczeń doskonały będzie wentylator stojący, którego duże śmigło szybko schłodzi pokój czy biuro. Takie wentylatory mają na ogół dość dużą moc, co z kolei przekłada się na zwiększony hałas podczas ich użytkowania. Wentylatory podłogowe mogą być osadzone na niskiej podstawie i mieć nowoczesny wygląd.

Mogą również być osadzone na teleskopowej, regulowanej nodze, co umożliwia optymalne dopasowanie wysokości nawiewu. Warto wybierać takie modele, które mają regulowaną moc. Istotna jest również regulacja kierunku nawiewu, którą posiada większość nowoczesnych urządzeń. Wentylatory tradycyjne mają kręcące się śmigła, które wykonują jedynie ruchy w bok. Inaczej jest w przypadku wentylatorów kolumnowych, które obracają się na podstawie.

Wentylatory kolumnowe mają jednak wadę, którą jest brak zdejmowanej osłony – utrudnia to utrzymanie urządzenia w czystości. Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na takie modele, które posiadają regulację obrotów wentylatora. Ta funkcja sprawia, że można z łatwością kontrolować siłę strumienia powietrza.

To bardzo ważne, ponieważ zbyt silny strumień zimnego powietrza może mieć nieprzyjemne konsekwencje dla zdrowia. Podobnie negatywnie może podziałać ciągle przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Projektanci wentylatorów nie zapominają również o estetach – nowoczesne urządzenia mają często ciekawy design, dzięki czemu mogą być elementem ozdobnym w pokoju czy biurze. Wybór odpowiedniego urządzenia nie pozwoli nam na przegrzanie się, ale gdy nie mamy go pod ręką, trzeba pamiętać o nakryciu głowy i piciu dużej ilości płynów.