Wielkanoc nad morzem

Polskie morze piękne i urokliwe jest nie tylko latem. Gdy przyjeżdżamy na wymarzony letni urlop, z reguły nie mamy czasu, aby zachwycać się zabytkami i zwiedzać ciekawe miejsca. Najważniejsze jest wykorzystanie pięknej słonecznej pogody na piaszczystych plażach. Jednak hotele i pensjonaty chcąc przyciągnąć turystów przez cały rok, oferują atrakcyjne pakiety pobytowe przy każdej okazji.
Gdy kończy się zimna, a przyroda zaczyna budzić się do życia, my również zaczynamy bardziej interesować się otaczającym nas światem. W tym okresie wypadają Święta Wielkanoce. Zdecydowanie można wziąć jedynie parę dni urlopu i wybrać się na krótki urlop nad morzem i spędzić Święta w innym otoczeniu.
Hotele oferują pakiety pobytowe, w którym oferują dodatkowe usługi, aby zachęcić do skorzystania z nich. W pakiecie takim mamy zapewnione minimum trzy noclegi, oczywiście zależy od miejsca, ale z reguły są to komfortowo wyposażone pokoje o wysokim standardzie. Oczywiście pakiety obejmują wyżywienie, które jest ustalone według tradycyjnych zwyczajów. Zatem mamy wielkopostny bufet na kolację w Wielki Piątek, a w Wielką Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny tradycyjne świąteczne śniadanie, dodatkowo bufet słodkości, jakie zwykło się jadać w te Święta. Stoły uginają się pod mazurkami i babami wielkanocnymi.

Dodatkową atrakcję poleca np. hotel w mieście Kołobrzeg, który zapewnia nam uroczyste tradycyjne święcenie potraw w Wielką Sobotę, a dla dzieci atrakcje w postaci malowania pisanek, pieczenia ciasteczek czy poszukiwania prezentów od Świątecznego Zajączka. A w Lany Poniedziałek czeka nas kolejna atrakcja, jaką jest bitwa wodna, jak to przystało w Śmigus – Dyngus, ale miejsce jest nietypowe, bo to basen. W zależności od hotelu znajdziemy również inne ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu. Dla Pań czy chętnych Panów zabiegi w SPA czy też wieczór z degustacją win.
Gdy będziemy chcieli oderwać się od hotelowych pomieszczeń, możemy spędzić miło czas w mieście na spacerach po pięknej starówce w Kołobrzegu. Plaża wiosną również jest niezwykle atrakcyjna, być może nie do morskich kąpieli, jednak spacer po piasku zdecydowanie pozytywnie wpłynie na nasze dobre samopoczucie, a także zdrowie, gdyż wiosenne, wilgotne powietrze zawiera odpowiednią dawkę jodu.
Oczywiście zwiedzić możemy inne zabytki tego miasta. W Kołobrzegu w średniowieczu zaczynał się Szlak Solny, dzięki któremu miasto to stało się bogate. Stąd wyjątkowo korzystny mikroklimat zachęca do skorzystania z dobrodziejstw zabiegów w uzdrowiskach. Możemy również zobaczyć ogólnodostępne źródełko solankowe, gdzie z małego rzygacza do kamiennej studzienki wypływa strumień roztworu soli, który ma sześć procent jej zawartości.