Wiercenie w betonie – nie rób tego sam

Mieszkasz w starym domu, takim wybudowanym w latach 80-tych.

Wygląda jak pięćdziesiąt innych domów w twojej dzielnicy. Typowy klocek z boazerią w środku. Dlatego właśnie  planujesz generalny remont, razem z całkowitą wymianą instalacji elektrycznej. Wiąże się to z tym, iż musisz  wiercić otwory w betonie. Jednak samemu robić to jest dość ryzykowne.

 

Takie prace najlepiej powierzyć fachowcom. Dlaczego? Mają oni odpowiedni sprzęt, a zakładamy, że ty na pewno go nie posiadasz, a samo jego wypożyczenie nie oznacza, iż wiesz jak tym wszystkim się obsługiwać. Ponadto nie znasz się zbytnio na rozkładzie instalacji w ścianach. Niby masz jakieś wyblakłe plany, ale co z tego.  Pamiętasz jak na święta przewierciłeś kabel w ścianie,
bo babcia prosiła cię o przywieszenie zdjęcia wnuków? No właśnie.

 

Martwisz się tym całym remontem.

Bałaganem z nim związany, niewygodą, nawet  nieprzespanymi nocami wśród pyłu, w dodatku te obite od młotka palce. Poza tym wiesz, że z prądem nie ma żartów, naczytałeś się o tych wszystkich spięciach i pożarach wywołanych przez nie. Byłoby milej gdyby część pracy wykonał ktoś za ciebie. Zdecydowałeś się zatrudnić ludzi do nawiercenia dziur w ścianach. Od razu jesteś spokojniejszy, ponieważ wiesz, że chociaż to będzie zrobione tak jak trzeba.

 

Jednak zastanawia cię jak w ogóle wygląda taka praca.

Jakimi narzędziami, technikami będzie to wszystko robione.  Technika diamentowa, chyba najskuteczniejsza i najefektywniejsza z metod. Czy to beton, żelbeton, beton zbrojeniowy czy cegły – ta maszyna poradzi sobie ze wszystkim. Wysokość, kąt – to nie ma znaczenia, dostanie się wszędzie. Już nawet ponosi cię wyobraźnia i postanawiasz wywiercić okno między kuchnią a salonem, żeby skrócić sobie drogę do zlewu. Jesteś bardzo zadowolony, że unikniesz kucia w ścianach i podłogach. Sam zrobiłbyś to niedokładnie. Dzięki temu urządzeniu fachowcy wydrążą ci dziury w betonie w bardzo precyzyjny sposób. W dodatku technika ta nie powoduje żadnych drgań i wstrząsów, więc na pewno nie naruszy konstrukcji twojego domu.

 

Tak, już po remoncie. Siedzisz na nowej, pachnącej sklepem meblowym kanapie. Pijesz zimne piwko z nowej lodówki i patrzysz się w ekran nowego telewizora zawieszonego na ścianie. Tak, nie miałbyś go na ścianie, w konkretnie tym miejscu, gdyby nie nawiercone otwory w cegłach, który umożliwiły puszczenie instalacji w tym miejscu. Teraz wszystko się układa tak, jak powinno.