Wnioski leasingowe przez internet

Wiele firm leasingowych, idąc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, stosuje tak zwane wstępne wnioski online. Jest to najszybsza droga ku temu, by się przekonać o ty, czy należy nam się leasing czy nie. Wystarczy wejść na stronę internetową danej firmy leasingowej i wypełnić wniosek online. Tam krok po kroku wypełnimy odpowiednie tabele i po prostu odeślemy wniosek z powrotem.

Po jakimś czasie, który pewnie jest ustalony na stronie, skontaktuje się z nami przedstawiciel firmy leasingowej, który przybliży nam ofertę lub po prostu poinformuje nas o odmowie leasingu. Jeśli nie ufamy sprawom online, wystarczy udać się do firmy leasingowej i tam złożyć tak zwany wniosek o użyczenie przedmiotu leasingu. We wniosku takim musi się znaleźć nazwa, siedziba naszej firmy, kontakt do firmy, jaki charakter ma mieć użyczenie przedmiotu leasingu. Na końcu musimy napisać uzasadnienie wniosku. Do wniosku o użyczenie przedmiotu leasingu dołączamy również dokumenty rejestrowe naszej firmy. Do wniosku należy również dołączyć REGON, NIP, KRS, w przypadku spółki cywilnej- umowa spółki.

Po złożeniu wniosku następuje tak zwana analiza danych i sprawdzenie firmy w odpowiednich bazach. Niektóre firmy leasingowe wymagają przedłożenie wraz z wnioskiem jeszcze innych dokumentów. Mowa tutaj o podsumowaniu książki przychodów i rozchodów i / lub PIT , jak również przy prowadzeniu pełnej księgowości – bilansu i rachunku wyników i/lub CIT. Jak widać poza wnioskiem o leasing musimy zadbać o szereg niezbędnych dokumentów.