Wpływ na pozycję w wyszukiwarkach ?

1. Nowa strona po skopiowaniu na serwer jest widoczna pod pięcioma różnymi adresami:

twoja-nazwa.pl , z www + twoja-nazwa.pl , to samo z ukośnikiem , to samo z ukośnikiem przez index.html lub php

, zależy od wyboru metody składania strony.

Dla automatu- robota indeksującego, który indeksuje są to różne adresy, strona może być widoczna tylko pod jednym adresem, jeżeli automat-robot indeksujący znajdzie tą samą treść pod choćby pod dwoma adresami uzna że została powielona treść ( tzw. D C – duplicate content ), nałoży filtr czyli karę i strona nie będzie wyświetlana.

Od ustawienia przekierowań zaczyna się pozycjonowanie.

  1. Wyszukiwarki internetowe dużą uwagę zwracają na tzw. D C – duplikate content, ta sama treść nie może być publikowana na rożnych stronach. Jest to duży problem sklepów internetowych, bo ten sam opis towaru, a jakiś opis być musi, pojawia się na wielu stronach, bo opis towaru to zwykle kilka słów i trudno tu wymyślić opis unikalny. Ale dla maszyny, robot indeksujący nie robi wyjątków dla sklepów internetowych jest powielona treść, robot nakłada filtr na stronę i nie wyświetla.
  2. Dzisiaj łatwo jest ustalić czy strona w sposób prawy, zgodny z wytycznymi ( tzw. biale seo )czy też z użyciem tzw. czarnego seo, czarne seo to na przykład linki umieszczane na tzw. farmach linków, stronach, na który są wyłącznie linki, jeżeli robot indeksujący znajdzie taki link nałoży filtr a nawet ban czyli wyindeksuje stronę, usunie z indeksu, strona nie będzie pokazywana.

 

Oprócz tych podstawowych rzeczy, mających duży wpływ na pozycję strony, dzisiaj liczy się głównie to żeby strona była unikalna, przeznaczona dla użytkowników internetu, a więc musi być dużo tekstu, stosunek tekstu do wszystkich znaków w kodzie strony nie może być mniejszy niż 20 % . Zwykle jest około 10 % , na typowych stronach jest dużo pustej przestrzeni i dużo kolorów, obrazki na stronach też powinny być opisane w unikalny sposób.

 

Ale najważniejszy jest tzw. link popularity, czyli popularność strony, ilość odwiedzin strony, jeżeli np.: stona onet.pl, która mam milion odwiedzin w tygodniu będzie miała DC to i tak wyszukiwarki będą ją wyświetlać, bo wyszukiwarkom zależy na tym, żeby wyświetlać tą stronę, bo Oni tam wyświetlają swoje reklamy.

 

I chodzi przede wszystkim o to żeby dorobić się takiej pozycji, żeby mimo przeróżnych błędów na stronie wyszukiwarki i tak wyświetlały stronę.