Wybielanie zębów – metody

Zęby możemy wybielać różnymi sposobami. Najczęściej wykorzystujemy w tym celu pasty wybielające: popularne bądź profesjonalne. Efekty wybielania, zwłaszcza w tym pierwszym przypadku są z reguły zupełnie niesatysfakcjonujące, z uwagi na to, iż reklamowane w telewizji pasty zawierają głównie środki ścierne. Ich działanie polega na usunięciu osadów nazębnych i niczym więcej. Profesjonalne, wybielające pasty do zębów dostępne w drogeriach (nie wszystkich) wybielają już znacznie skuteczniej i lepiej, ale prawdziwie efektowne (spektakularne wręcz) wybielanie zębów dostępne jest jedynie u dentysty.
Co więcej przy użyciu akceleratora w postaci lampy wybielanie zębów trwa jedynie kilkadziesiąt minut czyli… jedna wizyta załatwia sprawę.

Wybielanie zębów lampą

Jest to możliwe dlatego, że w tym zabiegu wybielającym stomatolog, patrz: wybielanie zębów Warszawa, wykorzystuje znacznie silniejsze wybielacze niż w metodzie nakładkowej (wybielanie to również przeprowadzane jest pod kontrolą stomatologa), a dodatkowo lampa aktywizuje i wzmacnia działanie wybielaczy. Oczywiście do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować, czyli najpierw dokładnie, profesjonalnie oczyścić zęby, tj. zastosować np. piaskowanie i skaling, patrz: wybielanie zębów Warszawa.

Jeśli wybielacz nie usunie przebarwień

Jeżeli podczas zabiegu wybielania jakieś przebarwienia nie znikną – to może się zdarzyć w pewnych sytuacjach (pozostałości po chorobach, wady rozwojowe szkliwa, itp.) doskonałym rozwiązaniem tego problemu są licówki, patrz: licówki Warszawa. Dzięki cienkim porcelanowym płatkom naklejanym na zęby na zasadzie podobnej do naklejania tipsów na paznokcie, zyskamy nie tylko lepszy kolor, ale możemy również dokonać korekty kształtu naszych zębów – skorygować je na tyle, ile uznamy za konieczne (oczywiście w porozumieniu z lekarzem).