Wybieramy akcesoria meblowe

 Akcesoria meblowe to bardzo bogaty asortyment, zapewniający różnorakie wykończenie mebli. Dzięki czemu możemy je dopasować do swoich upodobań oraz ogólnego wystroju domu. Część z nich posiada walory użytkowe, część stanowi jedynie element dekoracyjny. Niektóre można użyć nie tylko w meblach, ale również drzwiach wewnętrznych, jak np. zamki meblowe.

            Wszystkie meble zamykane, potrzebują zamontowania odpowiedniego systemu, zapewniającego wygodę użytkowania oraz elegancki wygląd. W skład, którego wchodzą zawiasy, prowadnice, elementy łączeniowe, okucia oraz zamki. Nowoczesne rozwiązania, posiadają ponadto, elementy wyhamowujące końcowy etap zamykania, eliminując tym samym trzaskanie szuflad i skrzydeł szafek. Stosowane zamki, zabezpieczają przed samoczynnym otwarciem lub wysunięciem się, elementów ruchomych mebli.

            W zależności od materiału, z którego wykonane zostały meble, mamy do dyspozycji odpowiednio dopasowane zamki. Różnią się one, sposobem montażu oraz wymiarami. Do skrzydeł frontów szklanych, zamontujemy inne zamki meblowe, niż do drewnianych czy metalowych. Mogą one działać na zasadzie magnesu, zasuwek lub zamykania na klucz. W drzwiach szaf metalowych, przeznaczonych na dokumenty, jak również wejściowych do pomieszczeń, można poza typowymi zamkami stosować szyfrowe, elektroniczne połączone z systemem monitorującym.

            Osobną grupę, stanowią rozwiązania wykorzystywane w szafkach, jakie spotkamy w marketach. Są to zamki, umożliwiające zamknięcie po wrzuceniu odpowiedniej monety, którą odzyskujemy po otwarciu szafki i pozostawieniu w niej kluczyka. Jest to łatwy sposób wymuszający pozostawienie klucza przez klienta.

            Zamki meblowe są dość pokaźną grupą asortymentu akcesoriów meblowych, z uwagi na ich szerokie i zróżnicowane zastosowanie. Od szafek meblowych i szaf odzieżowych, poprzez szafy na dokumenty, witryny sklepowe i wewnętrzne pomieszczenia. Zapewniają zróżnicowane zabezpieczenie w zależności od rodzaju zamka, od zwykłych działających na magnes, po wyrafinowane elektroniczne, chronione kodem.