Wybór skórzanego narożnika

Praktyczność i elegancja stanowią główne aspekty, jakimi kierują się konsumenci planując aranżację salonu. Mnogość trendów umożliwia bowiem swobodne dostosowywanie oferty producentów do charakteru i stylu swojego pomieszczenia. Co więcej, z racji tego, iż do mody wracają trendy sprzed lat, wybór jest jeszcze większy. Za przykład mogą posłużyć chociażby narożniki, które były szczególnie popularne w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, a teraz powracają w zupełnie odmienionej formie.

Oprócz standardowych narożników tapicerowanych, na rynku prym wiodą komplety ze skóry naturalnej bądź ekologicznej. Skórzane narożniki charakteryzują się elegancją i są niezwykle reprezentatywne. Poza kwestiami estetycznymi, wybór narożnika powinien być uwarunkowany rozmiarem pokoju oraz dysponowaną ilością miejsca na jego ustawienie.

W przypadku niewielkich pomieszczeń, narożnik najczęściej ustawiany jest w rogu pokoju. Najlepiej sprawdzi się tu również mebel o niewielkich gabarytach – zbyt duży narożnik może po prostu przytłoczyć pomieszczenie. Bez wątpienia odpowiedni będzie tu model, w którym jeden bok zakończony jest oparciem, a drugi wyspą. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest również bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Z kolei w większych pomieszczeniach można pozwolić sobie na bardziej okazały model. Co więcej, narożnik nie musi być tu wcale ustawiony przy ścianie – może być od niej oddalony. Taki zabieg nada pokojowi przestronności. Narożnik może również pełnić funkcję elementu rozgraniczającego częścią wypoczynkową od jadalni. W związku z czym, na pewno sprawdzi się tu duży i elegancki model.

Narożnik, poza funkcją typowego wypoczynku, może również stanowić dodatkowe miejsce do spania. Na rynku są bowiem dostępne modele narożników, które można rozłożyć. W przypadku nich należy jednak zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zastosowanego materacu. Bez wątpienia musi on być jednolity i wygodny. Przydatną funkcją w ich przypadku jest także możliwość regulacji nagłówków.

Współczesne narożniki są dostępne w wielu różnych stylach, rozmiarach, kształtach i kolorach obić. Kwestią jest więc jedynie podjęcie decyzji, który z modeli będzie najlepiej pasował do konkretnego pokoju i to zarówno ze względu na jego wystrój, jak i rozmiar.

Artykuł powstał przy współpracy z BostonSofa.pl.